به ملک آموز رای دهید
آخرین اخبار : 

افزایش ۱۲۰ درصدی مشاورین املاک

افزایش 120 درصدی مشاورین املاک

افزایش ۱۲۰ درصدی مشاورین املاک

تعداد بنگاه‌های مشاور املاک طی دوره ۹۰-۱۳۸۵ به رغم مباحثی که در خصوص رکود در حوزه معاملات بازار مسکن، افزایش قیمت مسکن در حدی کمتر از نرخ تورم، پایین بودن حق کمیسیون مشاوران املاک و… ۱۲۰ درصد یا دو برابر افزایش یافت که این اتفاق حکایت از سودآوری قابل توجه این نوع فعالیت‌ها دارد.

به گفته کارشناسان گسترش بی‌رویه تاسیس و یا ایجاد بنگاه‌های جدید مشاور املاک رابطه‌ای دو سویه با فعالیت های سوداگرانه در بخش مسکن می‌تواند داشته باشد به طوری که هر چه فعالیت های سوداگرانه بیشتر باشد به همان نسبت نیز منفعت بنگاه‌های مشاور املاک افزایش می‌یابد. ضمن اینکه خود افزایش تعداد این بنگاه‌ها می تواند به فعالیت‌های سوداگری در بازار مسکن دامن بزند.

بررسی‌ها نشان می‌دهد بخش مسکن همچنان در معرض جریانات کوتاه‌مدت نقدینگی با انگیزه‌های سوداگرانه قرار دارد و نوسانات قیمت آن به شدت از جهت‌یابی نقدینگی در کشور تاثیر می پذیرد.

همچنان رشد بی‌رویه نقدینگی به عنوان مهمترین معضل بازارهای مالی کشور در خور توجه جدی است و این امر به بخش مسکن آسیب بیشتری وارد می‌کند.

بخش مسکن به منابع مالی پایدار نیازمند است و جریانات کوتاه‌مدت نقدینگی به این بخش نه تنها به طرف عرضه آن کمک نمی کند بلکه از طریق ایجاد نوسانات قیمتی شدید به رشد پایدار آن آسیب می‌رساند. اگرچه اجرایی کردن قانون ساماندهی بازار مسکن با تاکید بر توسعه ابزارهای مالی می‌تواند به فرآیند تامین مالی پایدار بخش کمک کند با این حال موانع اجرایی منجر به عدم اجرای آن شده است.

, , , , , , , , , , , , , , , ,

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

GOOGLE RANK

Page Rank

Page Rank

کدبازان