به ملک آموز رای دهید
آخرین اخبار : 

عنوان آموزش:متقاضیان املاک

عنوان آموزش:متقاضیان املاک

عنوان آموزش:متقاضیان املاک

شناخت متقاضیان مشاور املاک

یک مشاور حرفه ای در املاک چنانچه تمامی اصول شغل خود را رعایت کند اما متقاضی نداشته باشد مانند تنگی بدون ٱب در جایی گرم است که عملا تنگ بدون آب هیچ کارایی نخواهد داشت.

مثال فوق بیانگر اهمیت موضوع آموزش متقاضیان املاک است.

 همانطور که پیدا کردن فایل در شغل ما حائز اهمیت است شناخت متقاضیان و روش های ارتباط و مذاکره با آنها نیز از اهمیت بسزایی برخوردار است.

همانطور که  قبلا اشاره کردیم در تمام دنیا مسکن جزو نیاز های اولیه هر انسان محسوب می شود بنابراین  تقاضا برای رفع نیاز مسکن در تمام جوامع بسیار زیاد است. بطوری که مشاوران املاک را در صدر پردرآمد ترین مشاغل در جهان قرار داده اند اما در این بازار سهم مشاورینی که  شناخت بیشتری بر متقاضیان مسکن دارند  و روش های ارتباط  و مذاکره با متقاضیان را یاد گرفته اند بیشتر است.

متقاضیان مسکن را عمدتا چنددسته تشکیل میدهند که عبارتند از:

١-فروشندگان

٢-خریداران

٣-موجرین

۴-مستاجرین

۵-سازندگان

۶-مشارکت کننده ها

٧-معاوضه کننده ها

٨-دلالان

٩-بخر بفروش ها

یک مشاور حرفه ای برای پیشرفت نیاز دارد تا با تمامی گروه های متقاضی در ارتباط باشد که این روابط بر اساس رنج های کاری تقسیم بندی می شود

توجه داشته باشید که هریک از مراجعین به مشاور املاک متقاضی محسوب می شوند این بدین معنی است که تمامی مراجعین به شما تقاضا و احتیاجی دارند که این احتیاج از جانب شما می بایست برطرف گردد.

نکته جالب تر اینجاست که این تقاضا مکملی را در متقاضیان ایجاد میکند که هر یک از آنها به هم وابسته هستند و این احتیاج از جانب آنها عمری دو طرفه است.

اگر نموداری رسم کنید و تمامی متقاضین را در این نمودار قرار دهید خواهید دید که احتیاج متقاضیان بهم وابسته است.

یعنی در اولین قدم تمامی متقاضیان احتیاج به مشاوره دارند و دلیل مراجعه و تماس آنها با شما همین است.

احتیاج دوم آنها متصل کردن متقاضیان به یکدیگر است.

شما میبایست فروشنده را به خریدار ، موجر را به مستاجر،سازنده را به مالک زمین و ……… متصل نمایید.

فروشنده از شما تقاضای خریدار دارد و خریدار از شما تقاضای فروشنده و این احتیاج امری دو طرفه هست.

وقتی از این دید به شغلتان نگاه کنید خواهید یافت که شغل شما در وحله اول مشاوره است یعنی شما میبایست متقاضیان خود را برای انجام بهترین و سود آور ترین معامله به سمت نیازشان راهنمایی کنید و در وحله بعد کار شما متصل کردن است .

همه ما در بچگی پازل درست کرده ایم ، شغل ما نیز دقیقا شبیه به پازل است شما می بایست در چیدن مهره ها در پازل مهارت داشته باشید که کدام خریدار را در مقابل کدام فروشنده یا کدام موجر را در برابر کدام مستاجر قرار دهید

نیاز متقاضیان:

متقاضیان مسکن عمداتا به چند دسته تقسیم می شوند که یک مشاور حرفه ای میبایست در تشخیص و انتخاب درست مسیر مذاکره با هر نوع از متقاضیان مهارت ویژه ای داشته باشد.

در مذاکرات با هر متقاضی قدم اول تشخیص فکر متقاضی است که یک مشاور را به سمت موفقیت سوق خواهد داد.

در اولین قدم تشخیص دهید که نیاز یک متقاضی چیست تا مسیر ادامه مذاکره را تعیین نمایید. فرق زیادی است بین روابط شما با فروشنده ای که سریعا به فروش ملک خود نیاز دارد یا فروشنده ای که قصد دارد ملک خود را فروخته و ملکی باشرایط بهتر خریداری کند و یا فروشنده ای که ملک خود را از سر شکم سیری برای فروش گذاشته است و فروش رفتن یا نرفتن ملک برایش چندان مهم نیست. فرق بسیاریست بین خریداری که برای سکونت در اولین فرصت نیاز به خرید ملک دارد یا خریداری که برای سرمایه گذاری اقدام به خرید ملکی میکند.

با رعایت اصول مذاکره و تشخیص نیاز متقاضیان می توانید تمامی ملک ها را بفروشید حتی اگر فروشنده ای از روی شکم سیری ملک خود را برای فروش گذاشته باشد.با رعایت اصول مذاکره میتوانید برای اکثر متقاضیان خود ملک خریداری کنید حتی اگر خریدار شما در مورد خرید ملک مصمم نباشد.

همانطور که قبل تر گفتیم این یک شعار نیست به کوچه ها و خیابان های اطراف محل فعالیت خود مراجعه کنید و یا سری به فایل های تاریخ گذشته خود بزنید خواهید دید که اکثر ملک ها فروخته شده است و در این بین سهم مشاورینی که اصول کار خود را رعایت کرده اند بیش از باقی افراد است.

سهم شما چقدر است؟!!!!!!!

 

شما می توانید از آموزشهای غیر حضوری و مجازی ملک آموز  استفاده نمایید

برای اطلاع بیشتر از نحوه چگونگی آموزش مجازی و قیمت آموزش

کلمه آموزش مجازی را به شماره تلفن زیر پیامک کنید

۰۹۳۶۷۴۴۳۲۰۴

 

Telegram11 0.8.17

 
 

درصورت داشتن هرگونه سوال در قسمت نظرات درج نمایید تا کارشناسان ملک آموز در اسرع وقت پاسخگوی سوالها و مشکلات شما باشند.امیدواریم این آموزش برای شما مفید بوده باشد نظرات خود را از سایت ملک آموز دریغ نفرمایید 

استفاده و کپی برداری از مطالب و آموزشهای سایت ملک آموز فقط با ذکر منبع و گذاشتن لینک سایت در ابتدا و انتهای مطلب امکان پذیر بوده. در غیر اینصورت با توجه به نارضایتی صاحب اثر شرعا حرام بوده و به اطلاع موتورهای جستجوگر (گوگل,یاهو,بینگ و….) خواهد رسید

 

 

, , , , , , , , , , ,

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

GOOGLE RANK

Page Rank

Page Rank

کدبازان