آموزش کارشناسی مشاور املاک (صوتی)

آموزش کارشناسی مشاور املاک (صوتی)

راهنمای کامل کارشناسی مشاور املاک -در آموزش صوتی آموزش کارشناسی مشاور املاک حرفه ای ، مراحل کارشناسی املاک و قیمت گذاری مشاور املاک بهمراه تکنیک ها و ترفندهای کارشناسی املاک را بررسی کردیم.

آموزش کارشناسی مشاور املاک

کارشناسی املاک یکی از مهم ترین مراحل کار یک مشاور املاک محسوب می شود و مشاور املاک برای کارشناسی حرفه ای نیاز به تخصص و دانستن علم کارشناسی ملک دارد که باهم به آن میپردازیم.

کارشناسی املاک چیست؟

مالکین معمولا برای فروش یا اجاره ملک خود نیاز به اطلاعاتی دارند که بر اساس این اطلاعات ملک ها بررسی و با توجه به امکانات و شرایط موجود ملک با کارشناسی توسط مشاور املاک برای فروش یا اجاره ملک تصمیم گیری و قیمت گذاری می شود. به روند بازدید قبل از فعالیت مشاور املاک بصورت تخصصی و اقدامات وابسته به آن کارشناسی املاک گفته می شود.

انواع کارشناسی

کارشناسی معمولا ۲ نوع دارد:

اولین نوع کارشناسی زمانی انجام میشود که مالک برای قیمت گذاری و تصمیم گیری از مشاور و کارشناس املاک درخواست میکند که وضعیت ملک اورا بررسی کند و مشاور با کارشناسی ملک و بازدید و بررسی شرایط ملک در تصمیم گیری برای معامله به مالک راهنمایی میدهد.

نوع دوم کارشناسی زمانیست که برخی از مالکین بدون نیاز به کارشناس خودشان روی ملکشان قیمت و شرایط تعیین میکنند اما مشاورین املاک برای کار تخصصی روی فایل ها نیاز دارند مراحل کارشناسی را یکبار قبل از فعالیت طی کنند تا از شرایط ملک آگاه باشند.

اهمیت کارشناسی املاک

جدا از اهمیت مشورت مالکین با یک مشاور املاک حرفه ای و درخواست کارشناسی از مشاور املاک ، کارشناسی برای خود مشاورین املاک دارای اهمیت است و یکی از مهم ترین مراحل کار مشاور املاک محسوب می شود.

میتوان به جرات گفت که مشاورین املاک بدون کارشناسی ملک در اغلب موارد موفق به انجام معامله نمی شوند چرا که وقتی مشاور ملک مورد نظر را ندیده باشد درک درستی از شرایط ملک ندارد و این عدم تسلط روی فایل تلقی می شود و زمانیکه مشاور خودش هیچ ذهنیتی روی فایل ها ندارد چگونه میتواند در مورد این فایل به مشتری ها مشاوره بدهد؟ پس میتوان قانونی را برای مشاورین املاک حرفه ای تدوین کرد با نام:

شاید این مطلب هم برای شما مفید باشید!  دلایل نتیجه نگرفتن مشاور املاک

فعالیت روی فایل بدون کارشناسی ممنوع

کارشناسی چگونه انجام می شود؟

کارشناسی معمولا با درخواست مستقیم مالک با با درخواست مشاور آغاز می شود. ابتدا مشاور روز و ساعت کارشناسی ملک را با مالک هماهنگی میکند.

برای مارشناسی تخصصی مشاورین املاک حرفه ای معمولا برگه کارشناسی املاک بهمراه دارند و تمام جزئیات ملک را در این برگه یادداشت میکنند.

بعد از هماهنگی مشاور املاک برای کارشناسی به ملک مراجعه میکند. در این مرحله معمولا مشاور املاک بصورت تخصصی ابتدا مسیرها و منطقه و کوچه و موقعیت ملک را ارزیابی میکند.

بعد از آن نوبت به ارزیابی موقعیت ساختمان و موقعیت و جهت زمین و ملک میرسد.

بعد از ارزیابی موقعیت ملک نوبت به ارزیابی مشاعات و نما و سن ساختمان می رسد.

بعد از ارزیابی مشاعات و وضعیت ملک ، مشاور و کارشناس املاک از داخل ملک یا اپارتمان و یا مغازه و غیره بازدید میکند و شرایط را ارزیابی میکند. در همین مرحله مشاور املاک میبایست امکانات و متریال ملک را هم بررسی کند.

در مرحله آخر و بعد از ارزیابی کلی ملک و پر کردن برگه کارشناسی، مشاور املاک مهلتی را جهت بررسی و اعلام نظر نهایی کارشناسی از مالک میگیرد و در این فرصت با بررسی شرایط کلی و جمع بندی و مقایسه با سایر املاک منطقه ملک قیمت گذاری میشود و بعد از بررسی و جمع بندی و قیمت گذاری ملک مشاور املاک نتیجه کارشناسی را به مالک اعلام میکند.

آموزش صوتی کارشناسی مشاور املاک

نکات مهمی در مورد کارشناسی ملک بصورت تخصصی وجود دارد که در آموزش صوتی کارشناسی املاک به آن میپردازیم.

با ملک آموز همراه شوید

پخش آنلاین آموزش صوتی کارشناسی مشاور املاک

آموزش کارشناسی مشاور املاک
برای اطلاع از شرایط دوره های فنی و حرفه ای مشاور املاک از طریق لینک زیر اقدام نمایید👇

لینک راهنمای دوره های آموزشی ملک آموز

مطالب زیر شاید برای شما مفید باشد

پست های مرتبط

مطالعه این پست ها رو از دست ندین!
جملات کلیدی مشاور املاک نابغه

جملات کلیدی مشاور املاک نابغه

جملات کلیدی مشاور املاک،املاک شغلیست کلامی،پر از جملات ساده و پیچیده که بکار بردن صحیح جملات کلیدی املاک در جای…

بیشتر بخوانید
انتخاب فایل مشاور املاک در شرایط بحران

انتخاب فایل مشاور املاک در شرایط بحران(صوتی)

انتخاب فایل مشاور املاک در زمان رکودهای مقطعی بازار مسکن مهم ترین چالش یک مشاور املاک است،آموزش صوتی انتخاب فایل املاک

بیشتر بخوانید
دلایل نتیجه نگرفتن مشاور املاک

دلایل نتیجه نگرفتن مشاور املاک

همه چیز در باره دلایل نتیجه نگرفتن مشاور املاک و عدم موفقیت مشاور املاک.دلایل عدم نتیجه گیری مشاورین املاک قرارداد ننوشتن در املاک

بیشتر بخوانید

نظرات

سوالات و نظراتتون رو با ما به اشتراک بذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کد امنیتی *محدودیت زمانی مجاز به پایان رسید. لطفا کد امنیتی را دوباره تکمیل کنید.

آواتار کاربر کاربر مهمان رضا ۲۱ مهر ۱۳۹۹

بسیار عالی مثل همیشه سپاسگزاریم
هرچند شما نیازی به سپاسگزاری از ما ندارید ولی در حد کوچکترین وظیفه از جانب یک مشاور نسبت به شخص شما و مجموعه ممنونیم

افشین فرهنگ ۲۱ مهر ۱۳۹۹

لطف دارید دوست خوبم