آموزش املاک (کامل ترین اموزش رایگان مشاوران املاک ۱۴۰۳)

آموزش املاک

آموزش املاک یا یادگیری از راه کسب تجربه؟بنظر شما کدام گزینه بهتر است؟ یادگیری کدام یک از مهارت های شغل املاک برای مشاورین مبتدی و حرفه ای مورد نیاز است؟اینجا بررسی میکنیم که در آموزش املاک چه نکات مهمی را باید مدنظر قرار بدهیم:

مدت زمان تخمینی مطالعه: ۱۴ دقیقه

۸ نکته در انتخاب اموزش املاک

آموزش رایگان املاک

۱-نقش کلیدی مدرس در اموزش املاک

شغل املاک شغلی با پیچیدگی های فراوان است. همانطور که در مدرسه و دانشگاه معلم نقش مهمی را در یادگیری دانشجو دارد،در مورد اموزش املاک نیز همین مساله وجود دارد. یادگیری پیچ و خم های شغل املاک با یک مدرس ایده ال مسیر یادگیری را آسان تر میکند.

۲-انتخاب نوع آموزش مشاور املاک

بسیار اهمیت دارد که شما با چه روش آموزشی ارتباط بیشتری برقرار میکنید. عده ای از افراد با خواندن و نوشتن بهتر ارتباط برقرار کرده و بیشتر یاد میگیرند. عده ای دیگر از طریق شنیدن اموزش های صوتی املاک بهتر یادمیگیرند و برای آنها شنیدن مفیدتر از خواندن متون آموزشی مشاور املاک است. دسته سوم افرادی هستند‌که از طریق دیدن بهتر آموزش میبینند و بیشتر یاد میگیرند. برای آنها آموزش ویدیویی املاک مفیدتر و بهتر است. انتخاب نوع آموزش های املا‌ک موجب یادگیری بهتر می شود.

۳-تحقیق درباره روش های آموزشی املاک

روش و بیان اموزش نکته بعدی و دارای اهمیت ویژه است.در ادامه انواع روش های آموزشی مشاوران املاک را بررسی میکنیم.

انواع روش آموزش املاک

۱-آموزش تئوریک املاک:

در این روش مانند اموزش مدرسه ای،مطالب معمولا بصورت کتابی و مورد به مورد گفته می شود. این روش آموزشی تعریف محور است. یعنی شما بیشتر از یادگرفتن عملی کار،تعاریف اصطلاحات کار را خواهید آموخت.

۲-آموزش تجربی املاک:

آموزش تجربی املاک مواردی را به شما یاد میدهد که در طول فعالیت با آنها برخورد دارید. دانستن معنی فایل بسیار مهم است،اما مهم تر این است که فایل را باید چگونه بدست بیاوریم؟در این روش آموزشی بصورت تجربی مراحل کار یک مشاور املاک را با ذکر مثال یاد میگیریم.

۳-آموزش عملی املاک:

آموزش عملی در صنف املاک معمولا مرسوم نیست. مشاور املاک بک شغل خدماتی محسوب می شود. بنابراین استفاده از روش های اموزشی عملی بسیار سخت و هزینه زیادی دارد.

با بررسی انواع روش های آموزشی در شغل املا‌ک باید بدانید که بهترین روش آموزشی برای مشاوران املاک روش تجربی است. چرا که در این روش هم با تعاریف و اصطلاحات آشنا خواهید شد،هم بصورت تجربی مراحل کار یک مشاور در املاک را یاد خواهید گرفت.

۴-سابقه مرکز اموزش املاک

میزان کارآموزان موفق و قدمت یک آموزشگاه مشاور املاک میتواند نکته مهمی باشد. مرکز آموزش ایده ال معمولا نظرات شرکت کنندگان در دوره های آموزشی را انتشار میدهد. یا با مراجعه به صفحات در شبکه های اجتماعی میتوان به راحتی میزان رضایت مخاطبان و نظرات آنها را نسبت به یک مجموعه مورد سنجش قرارداد. انتخاب یک آموزشگاه املاک خوب در یادگیری بسیار موثر است.

۵-انتخاب دوره مورد نیاز آموزش املاک

بسیاری از کارآموزان دوره آموزشی مورد نیاز خود را به اشتباه انتخاب میکنند. شما باید سوال کنید که با توجه به شرایط فعلی کدام دوره آموزشی مرتبط با شغل املاک برای شما مفید است؟ اگر مشاور مبتدی هستید باید از مبانی آموزشی مشاوران املاک و آموزش های حقوقی شروع کنید و اگر قصد دارید یک مدیر قرارداد موفق شوید باید آموزش های مدیریت قرارداد حرفه ای املک را تهیه کنید.

۶-کارایی آموزش در منطقه فعالیت املاک

اموزش های املاک معمولا ۲ دسته هستند:

  • آموزش های ثابت
  • آموزش های متغیر

آموزشهای ثابت در واقع همان اصطلاحات و مراحل تئوری کار یک مشاور در املاک است که در همه جای دنیا ثابت است. مثلا مراحل کار یک مشاوراملاک که از فایل یابی تا امضای قرارداد است،وظیفه همه مشاوران املاک است.

اما در جزئیات کار بسیاری از آموزش های کار املاک متغیر است. فرض کنید مدرس برای یافتن یک فایل فروش در املاک روشی را توصیه میکند که در شهر یا منطقه فعالیت شما این روش به دلیل بافت منطقه ای و جمعیتی کارایی لازم را ندارد.

نکته مهم این است که حتما باید آموزشی ارائه شود که با اکثر شهرها و مناطق کاری سازگار و قابل اجرا باشد.

۷-اهمیت مدرس املاک موفق

همانطور که گفتیم ارتباط گرفتن با مدرس در یادگیری شغل املاک بسیار مهم است. اما مهم تر این است که شخص آموزش دهنده خودش در این شغل مشاور املاک موفقی باشد. همواره از خود بپرسید که چگونه ممکن است فردیکه خودش در املاک به موفقیت نرسیده،موجب رشد و پیشرفت شما باشد؟

۸-کمیت یا کیفیت در آموزش املاک

برخی از مراکز آموزش املاک بجای بالا بردن کیفیت آموزش،از کارهای گرافیکی و پرهزینه و میکس های حرفه ای و آنچنانی در آموزش های خود استفاده میکنند. این مراکز معمولا قصد دارند عدم کارایی آموزش های خود را با استفاده از راه های پرهزینه و چشم گیر بپوشانند. اموزش املاک همینکه خوانا و قابل شنیدن و دیدن باشد کفایت میکند. حال از خود سوال کنید که نوع میکس استفاده شده در آموزش مشاور املاک مهم است یا کیفیت و کارایی آموزشی که از آن استفاده میکنیم؟

آموزش های مورد نیاز مشاور املاک مبتدی

آموزش املاک (کامل ترین اموزش رایگان مشاوران املاک)

اگر قصد دارید کار املاک انجام دهید یا مشاور املا‌ک مبتدی هستید باید بدانید که یک مشاور املاک تازه کار و مبتدی چه آموزشهایی را نیاز دارند:

۱-کدام منطقه برای فعالیت در شغل املاک مناسب است؟

پیدا کردن و انتخاب یک منطقه مناسب برای کار در املاک اولین قدم از آموزش املاک برای مشاوران مبتدی و تازه کار است.

۲-دفتر املاک ایده ال چه ویژگی هایی دارد؟

گام دوم در آموزش املاک برای افراد مبتدی انتخاب دفترکار مناسب است. محل فعالیت شما باید از حداکثر ویژگی های یک دفتر مناسب املاک برخوردار باشد.

۳-برنامه ریزی در شغل املاک

موردی که بسیاری از مدرس ها به آن اهمیت نمیدهند برنامه ریزی است. اگر شما بعنوان مشاور املاک برنامه ریزی صحیح نداشته باشید،مانند بسیاری از افراد شاغل در این شغل سالها در یک وضعیت ثابت خواهید ماند. برنامه ریزی باعث می شود بدانید که هم اکنون در چه شرایطی هستید و به چه سمتی باید بروید.

۴-برنامه کاری یک مشاور املاک موفق

گام چهارم اموزش املاک داشتن یک برنامه کاری بدون نقص و کاملا حرفه ای است. باید بیاموزید که از لحظه ورود به دفتر کارتان تا لحظه خروج،قدم به قدم چه کارهایی باید انجام بدهید.

۵-آموزش مراحل کار مشاور املاک

فعالیت مشاوران املا‌ک از مراحل مختلفی تشکیل شده است. از فایل یابی تا نگارش آگهی و بازدید و….. یادگیری مراحل کار یک مشاور املاک بصورت گام به گام برای شما ضروری است .

آموزش های مورد نیاز مشاور املاک حرفه ای

مشاوران املاک با سابقه،برای بالابردن راندمان و افزایش قرارداد و درآمد خود به چه آموزش هایی نیاز دارند؟

بعد از مدتی فعالیت در املاک معمولا با مراحل کار و مبانی آن آشنایی کامل دارید. آموزش مورد نیاز یک مشاور املاک با سابقه،تقویت جزئیات و آموزش های مهارت است.

شاید این مطلب هم برای شما مفید باشید!  دوره آموزش معاملات املاک

۱-ایجاد تخصص

مشاوران حرفه ای برای موفقیت بیشتر نیاز دارند که در فعالیت خود متخصص باشند.تفاوت بین پزشک عمومی و پزشک متخصص و حتی پزشک فوق تخصص در مورد مشاوره نیز وجود دارد. ابتدا باید یاد بگیرید که چگونه متخصص و فوق تخصص فروش املاک و مستغلات شوید.

۲-مهارت بیان

وقتی در مورد مهارت بیان در املاک صحبت میکنیم،منظور ما صرفا قوانین کلیشه ای موجود در تمامی آموزش ها نیست. مهارت بیان یعنی ایجاد کاریزما در یک مشاور املاک حرفه ای. مهارت بیان یعنی میزان نفوذ کلام شما در ذهن مشتریان املاک تا حداکثر امکان ارتقا پیدا کند.

۳-قدرت متقاعد سازی

متقاعد کردن نه فقط در کسب و کار و در مواجهه با مشتریان،بلکه در زندگی طبیعی انسان یک هنر غیر قابل تصور است. متقاعد سازی در واقع یک قدرت است که میتواند در هر مکانی به کمک آدم بیاید. سومین مهارت و آموزش لازم برای مشاوران حرفه ای املاک کسب قدرت متقاعد سازی است. این آموزش نیز برای هر مشاوری لازم است.

۴-مهارت داوری و حل اختلاف

بر اساس یک تحقیق واقعی از چند مشاور املاک،بیش از ۸۵ درصد از بازدید های بدون نتیجه املاک قابلیت تبدیل شدن به قرارداد را داشت. تنها با اضافه کردن یک مهارت در این مشاورین توانستیم تا حد بسیار زیادی بازدیدهای آنها را به معامله تبدیل کنیم. این مهارت همان داوری یا حل اختلاف است. اگر ۳ فاکتور از ۷ فاکتور مهم مشتری در فایل شما وجود داشته باشد،فقط به دلیل یک مشکل یا اختلاف بازدید شما نتیجه نخواهد داشت. اگر توانایی حل این مشکلات و اختلافات بین متعاملین را بدست آورید،راندمان کاری شما بیش از ۵۰ درصد افزایش پیدا میکند.

۵- مهارت کارشناسی

کارشناسی املاک یکی از مراحل مهم کار یک مشاور است. حتی مشاورین مبتدی نیز میبایست این مرحله را بیاموزند. اما بین بازدید و گرفتن چند عکس از یک فایل و مهارت کارشناسی،تفاوت زیادی وجود دارد. مهارت کارشناسی یعنی شما بتوانید بین ۲ آپارتمان هم شکل در یک ساختمان تفاوت ها و شباهت ها را تشخیص دهید. وقتی روی یک ملک قیمت گذاشتید،بتوانید این فایل را با همان قیمت در مدت ۱۰ روز معامله کنید. مهارت کارشناسی مشاور املاک یعنی تفاوت دیدگاه یک کارشناس املاک و فروشنده ملک که منجر به نتیجه شود.

۶-تکنیک ها و ترفندهای کار املاک

وقتی با بسیاری از مشاورین از لزوم یادگیری تکنیک و یا ترفند صحبت میکنیم،ذهن آنها بلافاصله بسمت یادگیری مهارتی می رود تا بتوانند مشتریان خود را دور بزنند یا آنها را فریب دهند. این در حالیست که تکنیک ها و ترفند های فروش در املاک یعنی یادگیری اصول و فنونی که به انجام معامله کمک کند نه اینکه شخص مقابل را فریب دهد.

تکنیک و ترفند فروش عطر

شما وقتی به یک فروشگاه برند عطر و ادکلن معروف مراجعه میکنید در ۳ نقطه از زمان ورود شما تا هنگام خروج عطرهای مختلفی را استشمام خواهید کرد. وقتی از درب فروشگاه داخل می شوید گرانترین عطر و وقتی با فروشنده روبرو می شوید،بوی یک عطر معمولی به مشام شما میخورد. این یک تکنیک برای فروش عطر است که شما را وادار میکند تفاوت بین بوی عالی و بوی معمولی را در همان فروشگاه متوجه شوید.

با همین ترفند ساده شما در تمامی زمان حضور در فروشگاه به دنبال بویی باشید‌که همان ابتدا استشمام کردید. بنابراین عطرهای مختلفی را امتحان میکنید و به احتمال زیاد بعد از بو کردن چندین عطر،عطر اصلی را جلوی شما میگذارند که گرانترین عطر فروشگاه است. با همین تکنیک شما وادار میشوید تا برای استشمام مجدد آن بوی خوشایند همان عطر را خریداری کنید.

بوی سوم معمولا از یک دستگاه پاشش عطر بعد از خرید و هنگام خروج از فروشگاه به مشام شما میرسد تا با استشمام یک عطر خیلی معمولی تر از خرید خود مطمعن تر شوید و احساس رضایت در شما ایجاد شود. در تمام این مدت شما خبر ندارید که یک برند معتبر برای بروش یک عطر گران قیمت به شما استراتژی دارد و از یک ترفند استفاده کرده. در کار املاک مشابه این ترفندها به وفور وجود دارد که آموختن آن برای مشاورین حرفه ای املاک امری واجب و لازم است.

۷-آموزش های حقوقی و قراردادنویسی

وقتی یک مشاور املاک در مدت زمان ارتباط با مشتریان در مورد ملزومات حقوقی و قرارداد با سوالات متعدد مواجه می شود،لازم است تا بلافاصله توانایی پاسخگویی به این سوالات را داشته باشد. دلیل اهمیت این موضوع این است که همواره فروشندگان و خریداران املاک دچار ترس و شک و تردید هستند که آیا انتخاب آنها موجب ایجاد مشکل در فرآیند معامله و از دست دادن سرمایه آنها نشود. وقتی بتوانید بلافاصله به سوالات آنها در مورد اسناد مدارک،موارد و نکات حقوقی،شرایط و آثار قرارداد پاسخ دهید تا حد بسیار زیادی آنها را از انتخابشان مطمعن خواهید کرد.

بهترین تصمیم برای یادگیری مشاوران املاک

در این مطلب متوجه شدیم که برای موفقیت در شغل املاک چه مهارت ها و آموزشهایی نیاز داریم و ویژگی های یک آموزش ایده ال را بررسی کردیم. اما ۲ نکته مهم همچنان باقیمانده است:

۱-فرآیند آموزش های مرتبط با کار املاک

اولین نکته مهم مساله فرآیند آموزش است. با توجه به حجم آموزشها بسیار مهم است که یادگیری برای مشاوران املاک سخت،زمانبر و غیر قابل دسترس نباشد. پس باید بدنبال راه حلی بود تا به ساده ترین روش ممکن فرآیند آموزش انجام شود تا بتوانیم از آن نتیجه بگیریم.

۲-هزینه آموزش املاک

با فهم اینکه حجم آموزش های مورد نیاز یک مشاور املاک قابل توجه است،مسلما هزینه این حجم از آموزش سرسام آور و پرداخت آن برای یک مشاور تازه کار عملا سخت و غیر ممکن است.

پیشنهاد ملک آموز

ملک آموز هر ۲ چالش را برای شما حل خواهد کرد.پیشنهاد مدرسین ملک آموز با بیش از یک دهه فعالیت و تجربه در زمینه آموزش هزاران مشاور املاک موفق به شما برای انتخاب آموزش این است که شما بتوانید تمامی آموزش های مرتبط با کار املاک را در قالب ۵ دوره آموزشی با تمام ویژگی های گفته شده در این مطلب و با کمترین هزینه ممکن دریافت کنید و به این دوره های آموزشی مادام العمر دسترسی داشته باشید.

این آموزشها شامل ۵ دوره اصلی مرتبط با شغل املاک بترتیب:

۱-دوره آموزشی مبانی پیشرفته شامل تمامی آموزشهای مورد نیاز مشاورین مبتدی و مهارت های مورد نیاز مشاورین املاک حرفه ای

۲-دوره جامع مشارکت در ساخت (یادگیری صفر تا صد فعالیت در رنج مشارکت در ساخت)

۳-دوره آموزشی مدیر قرارداد(آموزشهای حقوقی،سندخوانی،تحریر و نوشتن قراردادها)بهمراه آموزش اطاق قرارداد(جمع کردن قرارداد)

۴-دوره آموزشی تاسیس و مدیریت حرفه ای املاک

۵-دوره استخدام مشاور برای مدیران

شما میتوانید هم اینک کلیه آموزشهای فوق را با هزینه ۳میلیون و ۳۰۰ هزار تومان تهیه کنید.

برای اطلاع از ویژگی و نحوه ارائه آموزش ها همچنین تهیه دوره های آموزشی همین الان با مرکز ارتباط مجموعه آموزشی ملک آموز بشماره زیر تماس بگیرید.

مرکز تماس کارآموزان ملک آموز: ۲۸۴۲۵۵۹۰-۰۲۱

شماره تلگرام و پیامکی:۰۹۳۶۷۴۴۳۲۰۴

پست های مرتبط

مطالعه این پست ها رو از دست ندین!
مشتریان املاک

۷ راه حل برای پاسخ منفی مشتریان املاک

در دنیای کسب و کار،شنیدن پاسخ منفی از مشتریان امری اجتناب ناپذیر است. بخصوص در شغل مشاور املاک که مشتری…

بیشتر بخوانید
دوره آموزش معاملات املاک

دوره آموزش معاملات املاک

بازار املاک و مستغلات به عنوان از جمله امن‌ترین و پرسود بازارهای سرمایه‌گذاری در جهان‌ است. اگر شما هم قصد…

بیشتر بخوانید
مهارت‌های کلیدی مشاور املاک حرفه‌ای

مهارت‌های کلیدی مشاور املاک حرفه‌ای

در دنیای پر تنش و رقابتی صنعت املاک، مشاورین نقش بسیار اساسی دارند. آن‌ها باید بر مهارت‌های گسترده‌ای تسلط داشته…

بیشتر بخوانید

نظرات

سوالات و نظراتتون رو با ما به اشتراک بذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کد امنیتی *محدودیت زمانی مجاز به پایان رسید. لطفا کد امنیتی را دوباره تکمیل کنید.