پاسخ منفی مشتری به فایل ایده ال مشاور املاک

اموزش مشاور املاک

عنوان مقاله:چرا با اینکه ملک های خوبی به مشتریانم بازدید میدهم قرارداد فروش من به سرانجام نمی‌رسد؟

مقاله آموزش مشاور املاک

در مورد دلایل نتیجه نگرفتن مشاورین املاک مفصل در یک آموزش صوتی با شما سخن گفتیم. این اموزش را میتوانید از لینک زیر گوش بدهید.

آموزش صوتی دلایل نتیجه نگرفتن مشاور املاک

نتیجه نگرفتن شما بعنوان یک مشاور املاک میتواند دلایل مختلفی داشته باشد.

یکی از سوال هایی که مکررا در ذهن مشاورین املاک بوجود می آید این است که چرا با اینکه ملک های خوبی به مشتریانم نشان میدهم اما قرارداد فروش من به سرانجام نمی‌رسد؟

این پرسش در بسیاری از مواقع که مشاور از لحاظ فنی تصور میکند،مراحل کار خود را به درستی انجام داده واز سطح بالایی بهره میبرد .

و از لحاظ فایلینگ فایل های خوبی را برای فعالیت در اختیار دارد و اصول و فنون مذاکره و اصول بازدید را نیز رعایت میکند و در مرحله بازدید هم این حس بوجود می آید که مشتری فایل را پسند کرده اما بعد از انجام بازدید و زمانیکه مشتری برای فکر کردن و خبر دادن از مشاور زمان میخواهد مشتری دیگر با مشاور تماس نمیگیرد و تمام ذهنیت مشاور بهم میریزد و از تلاش خود دلسرد میشود و این سوال ذهنی بوجود می آید که عیب کار من کجاست؟

ما در این آموزش از مجموعه اموزش مشاور املاک احتمالات و اشتباهات شما را بررسی کرده ایم که ممکن است با این اشتباهات حتی با وجود مذاکره قوی ، موفق به انجام قرارداد نشوید.

با ملک آموز همراه شوید:

اولین احتمال :شما خریداران را توجیه نمی‌کنید.


این کافی نیست که فقط به مشتری بگویید که چه می‌خواهد.؟

شما باید به آن‌ها توضیح دهید که چرا این پیشنهاد ملک برای خریدارتان مناسب است. مهم نیست که چقدر پیشنهاد شما از نظر خودتان منطقی به نظر می‌رسد، اگر قادر به توجیه آن نباشید دلیل خوبی برای رد یا نادیده‌گرفتن آن ایجاد می‌کنید.

پیشنهاداتی که شما میدهید و ملک هایی که معرفی میکنید خودشان صحبت نمی‌کنند، باید آن‌ها را توضیح دهید. اگر به زمان بیشتری برای پیدا کردن ملک احتیاج دارید، چرا آن‌ها باید زمان ضرب‍ب العجل خود را به خاطر شما تغییردهند؟
برای متقاعد کردن مشتری باید تمام سعیتان را بکنید بی شک هر ملکی دارای محاسنی است که باید صادقانه انرا بیان کنید


دومین احتمال: پیشنهاد شما مورد استقبال خانواده خریدار موردنظر قرار نمیگیرد.


طرف مذاکره شما ممکن است ملک پیشنهادی شمارا بپسندد و با توجه به رفتار او هنگام بازدید، قرارداد را انجام شده ببینید اما این احتمال وجود دارد که شخص مورد نظر شما تصمیم گیرنده اصلی نباشد و احتمالا شخص دیگری در خانواده مشتری شما تصمیم گیرنده اصلی است یا خانواده او مورد توجیه قرار نگیرند و بعد از بازدید رای اورا برگردانند و پیشنهاد شما را رد کنند.
اما راه حل این موضوع اینست که شما تشخیص دهید تصمیم گیرنده اصلی در خانواده کیست که معمولا خانمها هستند و سوال کنید که چه ویژگیهایی مد نظر اوست در پیشنهادات خود مواردی که برای او مهم است را برجسته تر کنید.

از لینک زیر میتوانید آموزش روش های فایل یابی را هم بخوانید:

روش های فایل یابی مشاور املاک

احتمال سوم :شما به محدودیت‌های آن‌ها توجه نمی‌کنید.

گاها ملکی که بازدید داده اید ایده ال وخوب است. مورد پسند مشتری هم هست اما باز جواب آن‌ها منفی است. گاهی اوقات مشکل این است که دست‌ آن‌ها در رابطه با این موضوع بسته است. ممکن است به زمان بیشتری برای تصمیم‌گیری احتیاج داشته باشند اما با کمبود زمان مواجه هستند.

آن‌ها مایلند تا پول بیشتری برای انجام شدن معامله پرداخت کنند اما با محدودیت‌های بودجه‌ای مواجه هستند.

راه‌حل این موضوع انعطاف‌پذیری است، اگر شما به طرف مقابل بیش از یک پیشنهاد ارائه دهید، ممکن است بتوانند از بین آن موارد یکی را انتخاب کنند. هرگاه ارزش بیشتری برای افراد قائل شوید، آن‌ها نیز توجه بیشتری به شما خواهند کرد.
شما توقع دارید با دیدن ملک شما سریعا اقدام به خرید کنند و بعد از اینکه جواب منفی می شنوید مشتری را بحال خود رها می کنید و نزد خود می گویید باتوجه به این موضوع که بهترین ملک شما را نپسندیدند دیگر این مشتری بدرد نمیخورد.
این روش غلط است شما نباید انها را رها کنید باید با ارائه پیشنهاد های دیگر مشتریان را متقاعد کنید که پیشنهاد اول شما بهتر است و ارزش این را دارد که برای خرید این فایل فشار و چالش را تحمل کنند.

شاید این مطلب هم برای شما مفید باشید!  مشاور املاک حرفه ای؛۱۲ ویژگی مشاوران حرفه ای املاک در سال ۲۰۲۴

آموزش مشاور املاک

احتمال چهارم: شما روی مشتری کار می کنید!!!!


بارها در اموزش مشاور املا‌ک روی این موضوع تاکید کردیم که یکی از اشتباهاتی که اغلب مشاوران انجام میدهند اینست که برای مشتری بدنبال ملک میگردند که این موضوع باعث عدم نتیجه گیری می شود .
شما بجای کار کردن روی مشتری میبایست روی ملک کار کنید یعنی بجای اینکه برای یک مشتری چند فایل پیدا کنید برای فایل چند مشتری پیدا کنید!!!
فایل مناسبی پیدا کنید و با استفاده از آگهی سعی کنید برای آن فایل خریدار مناسب پیدا کنید . با این شیوه درصد موفقیت شما بیشتر است چرا که زمانیکه شما برای یک مشتری صرف میکنید ممکن است آن مشتری منتظر پیشنهاد ها بهتر باشد و وقت شما تلف می شود و لی زمانیکه شما روی فایل ملک فعالیت میکنید همه نوع مشتری برای بازدید به شما مراجعه میکند و مشتری که ماهها بدنبال ملک بوده و خسته شده است براحتی اقدام به خرید خواهد کرد.

احتمال پنجم:بیش از حد از ملک تعریف میکنید!!!!

شما بعنوان یک مشاور املاک زمانیکه پیشنهاد ملکی به خریدار می دهید باید تصور کنید که خریدارتان همه چیز را میداند و دلیلی برای تعریف و اصرار بیش از حد شما برای خرید ملک مورد پیشنهاد شما وجود ندارد.
این تعریف و تمجید بیش ازحد موجب می شود تا خریدار احساس بدی داشته باشد و از خرید ملک منصرف شود.
راه حل این موضوع اینست که اجازه دهید مشتری از شما سوال کند و شما فقط نظر خود را بیان کنید.

احتمال ششم:معایب ملک را نمیگویید!!!

هر ملکی دارای معایبی است و مشتری این معایب را می بیند ولی شما سعی دارید آنرا کتمان کنید.
بعنوان یک مشاور املاک خبره خریداران را ساده فرض نکنید در شیوه مدرن دیگر مردم به حرف های شما توجه نمیکنند و قبل از خرید هرچیز تحقیق میکنند و تمامی معایب را متوجه می شوند،
گاهی خریداران دوست دارند این معایب را از زبان شما که مشاورشان هستید بشنوند.
راه حل این موضوع اینست که شما معایب هر ملک را بگویید اما با محاسن آنرا بپوشانید.
بعنوان مثال اگر ملکی که نشان میدهید نورگیر خوبی ندارد بگویید درست است که این ملک پشت به آفتاب است اما نقشه خوبی دارد یا در منطقه دنجی قرار گرفته است.
قبل از بازدید ملک معایب و محاسن ملک را در نظر بگیرید و بهنگامی که مشتری شما معایب ملک را دید آنرا با محاسن بپوشانید

نکته آخر اینکه ممکن است عوامل مختلفی در ایفای این تصمیمات دخیل شوند اما عمده دلایل و اشکالات در نوع مذاکره شما نهفته است.

این را بخاطر بسپارید که مشاوری موفق خواهد بود که توانایی متقاعد کردن مشتری را داشته باشد . امیدواریم که با استفاده از این مقاله پاسخ به این سوال مهم را گرفته باشید.محرک های مشتری را بشناسید و از این محرک ها  برای تحریک مشتریانتان استفاده نمایید.

برای خرید دوره های آموزشی ملک آموز روی لینک زیر کلیک کنید

لینک فروشگاه ملک آموز

خواندن مطلب آموزشی زیر به شما توصیه میشود:

انواع ملک و تعاریف آنها در املاک

پست های مرتبط

مطالعه این پست ها رو از دست ندین!
راهنمای عملی بهبود فروش به مشتریان حضوری در املاک

راهنمای عملی بهبود فروش به مشتریان حضوری در املاک

در عصر دیجیتال و اینترنت و شبکه های اجتماعی، هنوز هم جذب مشتری حضوری برای بسیاری از دفاتر املاک اهمیت…

بیشتر بخوانید
مشتریان املاک

۷ راه حل برای پاسخ منفی مشتریان املاک

در دنیای کسب و کار،شنیدن پاسخ منفی از مشتریان امری اجتناب ناپذیر است. بخصوص در شغل مشاور املاک که مشتری…

بیشتر بخوانید
آموزش املاک

آموزش املاک (کامل ترین اموزش رایگان مشاوران املاک ۱۴۰۳)

آموزش املاک یا یادگیری از راه کسب تجربه؟بنظر شما کدام گزینه بهتر است؟ یادگیری کدام یک از مهارت های شغل…

بیشتر بخوانید

نظرات

سوالات و نظراتتون رو با ما به اشتراک بذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کد امنیتی *محدودیت زمانی مجاز به پایان رسید. لطفا کد امنیتی را دوباره تکمیل کنید.