به ملک آموز رای دهید
آخرین اخبار : 

روابط زن در محیط کار با مشتری و همکاران جهت رعایت حریم شخصی

 


✅عنوان مقاله: حفظ حریم شخصی بانوان شاغل در محیط کار

✍️به قلم:افشین فرهنگ

روابط زن در محیط کار با مشتری و همکاران جهت رعایت حریم شخصی 

در دنیای مدرن امروز برابری حق زن و مرد در تمامی زمینه ها ، چه در زندگی یا در محیط کار برای اغلب انسان ها شناخته شده است.
باورهای غلط،قدیمی و تعصبات جاهلانه کم کم از جوامع رخت بسته و امروز زنها دوشا دوش مردان در تمام بخش های جامعه در حال کار و فعالیت هستند .
دیگر کمتر کسی فعالیت اقتصادی زنان را‌ دارای اشکال میداند و یا مانع آن میشود و زنان آزادانه در سطح جامعه مسئولیت بالاترین پست های اداری ،حقوقی و غیره را  در دست گرفته اند.
حال میتوان گفت که تاثیر زنان در پیشرفت یک جامعه اگر بیشتر از مردان نباشد کم تر نیست.
بسیارند زنانی که امروز با وجود مسئولیت های سنگینی هم چون شهردار ، وکیل، نماینده مجلس، مدیر شرکت های بزرگ خصوصی و دولتی و یا حتی خلبان هواپیما ، وظایف خود را به بهترین شکل انجام داده و از پس تمامی این مشاغل حساس بخوبی بر می آیند.
با وجود این تغییر شگرف نسبت به گذشته که نقش زنان در فضای کلی جامعه بسیار کمرنگ بود، هنوز اغلب زنان شاغل با مشکلاتی در جامعه دست و پنجه نرم میکنند و این مشکلات گاها تا مرز جنون ازار دهنده است و برای روحیه لطیف آنها بسیار مضر و خطرناک است.
این مشکلات گاها زنان را از ادامه راه باز میدارد و در بسیاری از موارد آنها را خانه نشین میکند.
عجیب تر اینکه در سالهای اخیر با توجه به جایگاه خودم بعنوان مدرس کسب و کار ، با پیام های مختلفی از سوی زنان مواجه شدم که از انواع مشکلات در محیط کار رنج میبردند و زمانیکه در جستجوی مقاله یا دستور العملی برای جلوگیری از مشکلات زنان در محیط کار بودم حتی یک نمونه مقاله تخصصی در این خصوص نیافتم.
این موضوع نشان میدهد متاسفانه نه تنها برای اغلب افراد موثر و تصمیم گیرنده این موضوع اهمیتی ندارد بلکه با یک جستجوی ساده با انواع ویدیو ها و مطالب از سواستفاده  بالاترین رده  مسئولین و مدیران جامعه از زنان در محیط کار روبرو خواهید شد که این نیز در نوع خود بر عجایب این موضوع دامن میزند.
در هر حال برآن شدم با استفاده از تجارب خودم در کسب و کار و تحقیق از روانشناسان برجسته کسب و کار راهکارهای عملی برای یکی از مهم ترین مشکلات زنان شاغل که عدم رعایت حریم شخصی آنها در محیط کار  است  ، پیدا کنم.
اگر بخواهیم  به عدم رعایت حریم شخصی زنان در محیط کار بصورت ریشه ای نگاه کنیم متاسفانه منشا این معضل از فرهنگ مخرب جامعه شروع میشود.
علاوه بر تاثیر فرهنگ غلط بر این معضل ، تصویب قوانین تبعیض گونه در محیط های کار توسط مدیران یکی دیگر از عوامل تاثیر گذار خواهد بود.
بعنوان مثال در صنف مشاور املاک زنان برای اخذ مجوز از اتحادیه حتما میبایست یک مرد را بعنوان مباشر خود انتخاب کنند که به نظر اینجانب امثال این قوانین خود نوعی تبعیض و توهین به جایگاه زنان محسوب میشود چراکه در عمل هیچ تفاوتی بین زن و مرد در کسب و کار وجود‌ ندارد بلکه زنان در بسیاری از عرصه ها حتی موفق تر از مردان عمل میکنند.

تصویب چنین قوانینی ناخودآگاه موجب کوچک بینی زنان در فضای کسب و کار میشود و به این مشکلات دامن خواهد زد.

از طرفی فرهنگ پوسیده گذشته هنوز در ذهن برخی مردان موجب آن میشود که نقش زنان در محیط کار را نادیده بگیرند و بسیاری از مردم در کشور ما با این دیدگاه متاسفانه در سطح جامعه بصورت گسترده وجود دارند و این افراد چه بعنوان مدیر چه به عنوان همکار و چه به عنوان مشتری زمانیکه با یک زن شاغل ارتباط  میگیرند به خود اجازه میدهند با هر روشی پا در حریم شخصی زنان شاغل گذاشته و از تمام ابزار قدرت خود برای برقراری رابطه عاطفی و جنسی با مخاطب خود استفاده میکنند تا بلکه بتوانند برای لحظه ای غریزه حیوانی خود را به نمایش بگذارند و از هر فرصتی برای مقاصد خود استفاده کنند.

یکی دیگر از عوامل‌ موثر در همه گیری این معضل در سطح جامعه گرایش جنس مخالف به یکدیگر است.

به هر حال نمیتوان منکر شد که بسیاری از روابط بین زنان و مردان امروزه در سطح جامعه شکل میگیرد ، از دانشگاه گرفته تا ادارات خصوصی و دولتی و بسیاری از این روابط به ازدواج نیز ختم میشود.

طبق امار رسمی بیشتر رابطه هایی که به ازدواج ختم میشود ابتدا در دانشگاه و سپس در محیط کار است و در دنیای امروز دیگر ازدواج های سنتی به ندرت دیده میشود و این خود فرصتی برای گسترش روابط بین زن و مرد در فضای کسب و کار است که بنظر من حتی اگر این روابط به ازدواج هم ختم نشود بشرط اینکه گرایش از هر ۲ طرف رابطه با رضایت باشد هیچ اشکالی به ان وارد نیست، اما این موضوعی جایی دارای اشکال است که زنان در اغلب روابط کاری خود با انواع پیشنهادات بی شرمانه از مردان در جایگاه مختلف مواجه میشوند که این موضوع برای هیچ کس قابل تحمل نخواهد بود.

 گرایش جنسی چه از طرف مرد نسبت به زنان و چه از طرف زن نسبت به مردان حقیقتی غیر قابل کتمان است  و هر لحظه ممکن است خود‌زنان با یک ارتباط به طرف مقابل علاقمند شوند اما متاسفانه در اغلب موارد منجر به نقض حریم شخصی زنان توسط مردان در محیط کار هیچ علاقه ای وجود ندارد و نگاه صرفا نگاه یک بیمار جنسی و فضای حاکم تعرض به حریم شخصی زنان است به گونه ای که گاها هر جمله ای از طرف زنان در فضای کسب و کار را روی حساب علاقه انان برای برقراری ارتباط با مردها قلمداد میکنند که این موضوع غیر قابل تحمل است.

بعنوان مثال در یکی از پیام ها به موردی برخوردیم که یک زن در محیط کار از همکار مرد خود سوال میکند که خودکار دارید ؟؟؟

مرد یکساعت بعد از ساعت اداری به شماره زن پیام فرستاده که اگر بجز خودکار چیز دیگری نیاز داشتی با من درمیان بذار!!!!

این در حالیست که از دید یک انسان متمدن هیچ اتفاق خاصی رخ نداده ، این زن مثل همه مردان در محیط کار نیاز به یک خودکار داشته اما این تقاضای بسیار معمولی در ذهن بیمار یک مریض جنسی مساوی با ابراز علاقه زن برای برقراری ارتباط با او قلمداد می شود و به همین سادگی مرد به خود این اجازه را میدهد که پا برهنه وارد حریم شخصی یک زن بشود و زن را برای مدتی در فکر ببرد که مگر چه رفتاری از من سر زده که موجب شکستن حریم شخصی من بشود؟؟؟!!!

تمامی این موارد به همراه دلایل دیگر موجب شکستن حرمت زنان در محیط کار میشود.

حال باید به این موضوع پرداخت که آیا میتوان مدل رفتاری صحیحی برای رفتار زنان در محیط کار تعریف کرد که موجب حفاظت از حریم شخصی آنان بشود؟؟؟

باید گفت حقیقتا با هر مدل رفتاری در محیط کار نمیتوان احتمال بروز چنین معضلی را به صفر رساند اما با رعایت چند قائده میتوانید تا حد بسیار زیادی از بروز چنین مشکلاتی جلوگیری کنید.

قبل از هرچیز این حقیقت را بپذیرید که از صدها نفر افراد مرتبط با شما در جایگاه مختلف بالاخره چند نفر انسان بد هم پیدا میشود ، پس در مواجهه با چنین اتفاقاتی خونسردی خود را حفظ کنید و از نشان دادن واکنش عصبی در مقابل با مشکلات احتمالی بپرهیزید.

هرگونه واکنش احساسی از جانب شما موجب حاد تر شدن موضوع میشود مانند جوشی که تحریکش کنید دائما در تمامی مراحل کارتان ذهن شما را تحت کنترل خود گرفته و دائما مراقب این هستید که مبادا واکنش منفی از طرف مقابل بگیرید بنابراین اثر منفی در تمام روند کار شما خواهد گذاشت پس بهترین کار این است که زیاد به این موضوع فکر نکنید و‌فقط عادت کنید چند قائده را همواره در روابط خود حفظ نمایید

اولین قائده 

اینکه از نظر روانشناسی خطابه قراردادن شما بصورت رابطه ای صمیمانه چه در محل کار و ارتباط با همکاران چه زمان ارتباط با مشتریان در ذهن مخاطب شما واکنشی را ایجاد میکنید که پس میتوانم از این هم صمیمی تر باشم.

پس این را بدانید معمولا این افراد چه همکار شما باشند یا مشتری به ندرت پیش می آید که بلافاصله سر اصل مطلب بروند. 

این رفتار معمولا بصورت مرحله ای اتفاق می افتد و به این خاطر است که شما همیشه فکر میکنید مگر چه رفتاری از خودم نشان دادم که شخص مقابل اینگونه واکنش نشان میدهد.

پس برای عبور نکردن یا اجازه ندادن عبور از مرحله اول در تمام روابط کاری خود اگر شخصی شما را به اسم کوچک یا تو خطاب کرد همان لحظه کمی مکث کنید و کلمه بعدی بلافاصله شخص مقابل را به نام خانوادگی یا شما خطاب کنید

بعنوان مثال اگر همکار شما بدون مقدمه به شما گفت : فاطمه ناهار میخوری؟؟؟

شما در پاسخ با تعجب میگویید: بله؟؟؟؟

۲ ثانیه مکث میکنید و مصمم پاسخ میدهد خیر آقای محمدی تشکر از شما

یا بعنوان مثال اگر مشتری به شما گفت: تو کی وقت داری بیای سر ملک؟؟ 

شما در جواب میگویید :بله؟؟؟

۲ ثانیه مکث میکنید و اینجا از کلمات احترام آمیز استفاده میکنید و میگویید بنده حدود ساعت ۷ فرصت دارم جناب آقای محمدی خدمتتان تماس میگیرم.

دومین قائده استفاده از کلمات صحیح در ارتباط با همکاران و مشتریان است.

کلماتی که شاید از نظر شما بی اهمیت باشد اما نا خودآگاه اجازه تعرض به حریم شخصی شما را در ذهن مخاطبتان تقویت میکند.

بعنوان مثال جمله : در خدمت شما هستم.

یا این جمله: هر زمان بفرمایید در اختیار شما هستم.

یا این جمله هر موقع که شما بفرمایید خدمت میرسم.

یا کلمه جانم؟؟؟؟

یا کلمه قربانتان

یا کلمه فدای شما

این جملات غلط را از دایره واژه های خود حذف کنید.نیازی به این نیست که شما در خدمت کسی باشیدیا هر زمان که اراده کند خدمتشان برسید.

قائده سوم 

تعیین چهارچوب کاری است.

شما بعنوان یک خانم باید بدانید که اگر مشتری از شما سوال کرد که چه ساعتی وقت دارید برای مشتری چهارچوب تعیین کنید.

بعنوان مثال بگویید من از ساعت ۵ تا ۷ میتوانم بازدید دهم.

اینکه مخاطب شما حس کند هر زمانی که اراده کند شما در دسترسش هستید این حس در او تقویت می شود که شاید از او خوشتان امده که در هر ساعتی حاضر به ارائه خدمات به او هستید.

حال شاید فکر کنید دردسترس نبودن شما در کیفیت کارتان تاثیر میگذارد.

در این صورت به مشتری بگویید من از ساعت ۵ تا ۷ میتوانم بازدید دهم اگر مشتری گفت در این ساعت نمیتوانم مراجعه کنم در این صورت شما بگویید سعی خواهم کرد بازدید را به ساعت دیگری موکول کنم قبل از بازدید با من هماهنگ کنید.

در اینصورت مشتری متوجه چهارچوب کاری شما خواهد شد

از طرف دیگر در محیط کار برای خود چهارچوب زمانی تعیین کنید

اینکه همکارانتان حس کنند شما تا هر ساعتی از شب توانایی ماندن سر کار یا کار کردن دارید موجب وهن در ذهن آنها خواهد شد.

طوری رفتار کنید که اولا هرروز در یک ساعت مشخص باید به خانه بروید دوما طوری رفتار کنید که آنها متوجه چهارچوب زندگی شما بشوند در اینصورت هرگز اجازه تعرض به حریم شخصی شما نخواهند داشت.

قائده چهارم این است که شما گاها برای اینکه رفتار خشکی از خود نشان ندهید یا احترام بیش از حد خود را به رخ مشتری یا همکارتان بکشید از چهارچوب حریم خود خارج میشوید.

رفتار با احترام با رفتار خارج از چهارچوب متفاوت است.

شما برای اینکه هم احترام بگذارید هم خشک بنظر نرسید اولا در مکالمات خود تن صدایتان را کمی بیشتر کنید

معمولا افراد خشک ، بی روح و کم حرف  هستند و صدای ضعیفی دارند.

پس برای اینکه خشک بنظر نرسید مقداری بلند و کمی پر قدرت صحبت کنید.

و برای اینکه بیش از حد جدی نباشید در هر مکالمه ای ۲ لبخند محترمانه بزنید و در کمال احترام صحبت کنید تا شخص مقابل شما از دایره ادب خارج نشود و اجازه هر شوخی با شما نداشته باشد.

قائده پنجم 

پرهیز از صحبت های احساسی است

در محیط کار معمولا همکاران سر صحبت با همکار خانوم خود را با درددل یا صحبت های احساسی آغاز میکنند.

این را به خاطر بسپارید اولا شما به هیچ عنوان در مورد مسائل شخصی خود با همکار آقا صحبت نکنید.

اینکه‌ دیشب کجا رفتید و چه خوردید و چقدر به شما خوش گذشته است به همکاران شما ربطی ندارد شما با این کار فقط اجازه ورود انها به حریم شخصی خود را صادر میکنید.

دوما اگر خواستید با همکاران خانوم خود صحبت کنید حتما خصوصی صحبت و درددل کنید چرا که تا آقایان در محیط کار از مسائل خصوصی شما مطلع نباشند معمولا جسارت ورود به حریم شخصی شمارا ندارند از نظر روانشناسی مردها از راه کمبود های شما به حریم شخصیتان ورود میکنند

مثلا متوجه می شوند شما با خانواده خود دیشب مشکل داشتید سریعا وارد گفتگو با شما شده و خود را از این طریق به شما نزدیک میکنند که بابت رفتار دیشب شما و خانواده شما ناراحت هستند و قصد دلداری شمارا دارند.

قائده ششم

خود را پرکار نشان دهید در حقیقت وجود شما در محیط کار برای پیشرفت شماست.

ما همواره به آقایان نیز توصیه میکنیم در محیط کار بسیار مراقب افراد الاف و بدون هدف که از سر اجبار یا بیکاری وارد محیط کار میشوند ، باشند.

این نوع افراد بزرگترین عامل تاثیر گذار در موفقیت یا عدم موفقیت یک فرد هستند و گاها دیده شده وجود این افراد در محیط های کاری لطمه جدی بر پیکره کل مجموعه وارد میکند.

این افراد معمولا در محیط های کار همواره نزد مدیریت مجموعه خود را فردی خودشیرین جا زده اما از صبح تا زمان تعطیلی دفاتر،بیشتر از وقت کارکنان دیگر را صرف گزافه گویی میکنند.

تا جایی که عمدتا دیده میشود با اخراج این افراد بازدهی کل مجموعه بالا میرود.

از این دست افراد معمولا در هر مجموعه ای وجود دارد سعی کنید از آنها دوری کنید.

وقتی سر صحبت را باز میکنند بلافاصله از او خواهش کنید که حرفش را بعدا بزند.

خودتان را مشغول کار کنید.

فوری تلفن را بردارید.

رفتاری از خود نشان دهید که فردی پرکار هستید و وقتی برای تلف کردن ندارید

این رفتار از سوی شما موجب میشود کل مجموعه به شما دیدی محترمانه داشته باشند و جسارت ورود به حریم شخصی شما را نداشته باشند.

فائده هفتم

پوشش صحیح

متاسفانه قوانین غلط در جامعه موجب شده مردم ما تفاوت محیط کار با محیط های خانوادگی را درک نکرده و از هر پوششی برای هر مکان استفاده کنند.

این صحیح است که پوشش یک مساله کاملا شخصی بوده و با توجه به روحیات و گرایشات هر فرد انسانها قادر خواهند بود پوشش خود را گزینش کنند اما این را بخاطر بسپارید در تمام دنیا حتی آزاد ترین کشورها هر محیطی پوششی تعریف شده دارد

همه جای دنیا بغیر از مکان هایی که بخاطر جذب مشتری برنامه ریزی شده از پوشش های نا متعارف استفاده میکنند ، در هیچ اداره ای کارکنان حق استفاده از پوشش نا متعارف ندارند.

حال شما تصور کنید در کشورهایی که پوشش یک مساله کاملا عادی است ‌و اگر شخصی لخت هم در خیابان ظاهر شود جلب توجه نمیکند ،در محیط کار برای کارکنانشان چهارچوب در نظر میگیرند .

حال در کشور ما که با طبیعی ترین پوشش موجب تحریک افراد مختلف می شود آیا میتوان با هر پوششی در محیط کار ظاهر شد؟

متاسفم که باید بگویم مطمعننا مشتریها و همکارانتان با دیدن پوشش های نا متعارف یا ارایش بیش از حد  اجازه ورود به حریم شخصی شما را به خودشان میدهند.

 پس سعی کنید پوششی را برای محیط کار انتخاب کنید تا اصل کار شمارا زیر سوال نبرد.

باعث تاسف است که حتی باید این پیشنهاد را به شما بدهم سعی کنید حلقه ای را در محیط کار و زمان ارتباط با مشتریان به دست خود بندازید تا به طرف مقابلتان الارم دهید که متاهل هستید.

اگر از حریم شخصیتان مراقبت نکنید روی کارتان تاثیر خواهد گذاشت‌ .

ممکن است ارتباط شما با مشتریان را تحت تاثیر قرار دهد و اصل موضوع که کسب و کار شماس به حاشیه رفته و مجبور شوید دائما با افراد مختلف گلاویز شوید

برای ورود به پیج اینستاگرام ملک آموز و دریافت آموزش های بیشتر لینک زیر را فشار دهید

👇🏻👇👇👇👇

https://instagram.com/melkamooz.ir

قائده هشتم

رفتار صحیح غیر حضوری در ارتباط با مشتریان 

ارتباط شما با مشتریان در دنیای امروز فقط صرفا محدود به تلفن نیست شما امروزه ممکن است از طریق چت یا شبکه های اجتماعی با مشتریان در ارتباط باشید.

تجربه نشان داده که رفتار غیر صحیح شما در فضای مجازی منجر به عدم رعایت حریم شخصی شما خواهد شد.

برای اصلاح رفتار خود اولا یک خط همراه مخصوص کار خود تهیه کنید .

 دوما به هیچ عنوان از نام کوچک خود در پیام‌رسان ها استفاده نکنید

سوما این را همواره به یاد داشته باشید اولین جایی که توسط مشتریان سرکشی میشود عکس های شما در نرم افزارهای پیام رسان است .

به هیچ عنوان از عکس خود در پیام رسان ها استفاده نکنید.

توصیه ما به شما این است از پیام رسان ها مانند واتس اپ و تلگرام فقط در مواقعی که میخواهید برای مشتری عکس یا مدرکی بفرستید استفاده کنید. 

در یک مقاله خارجی خواندم که اکثر نقض حریم زنان توسط مشتری بهنگام ارتباط پیامکی یا بصورت چت در پیام رسان ها اتفاق می افتد.

هیچ لزومی به چت کردن شما و مشتری وجود ندارد.

پس از همین لحظه ارتباط خود را با مشتری فقط بصورت تلفنی انجام دهید.

حتی ‌در‌مواقعی که عکس یا مدرک برای مشتری ارسال میکنید و مشتری تمایل به ادامه چت در پیام رسان ها دارد یا اینکه به شما پیامک میدهد بلافاصله با او تماس بگیرید تا متوجه شود هیچ علاقه ای به چت یا پیامک ندارید.

یادتان باشد معمولا مشتریان پشت تلفن یا حضوری به حریم شخصی شما وارد نمیشوند انها در چت برای ابراز علاقه به شما خجالت نمیکشند و شانس خود را امتحان میکنند.

حتی پیشنهاد میشود متنی که بصورت عکس در ارتباط با رعایت حریم شخصی باشد لابه لای عکس های خود در پیام رسان ها قرار دهید تا یک الارم برای افراد سودجو باشد

مانند جمله: ورود به حریم شخصی ممنوع

قائده نهم

بازدید و نحوه صحیح آن

بازدید در محیط املاک یکی از موثرترین مراحل کار شما است و نادیده گرفتن این مرحله کار شما را تحت تاثیر قرار میدهد.

اگر توصیه کنیم برای حفظ حریم شخصی خود بازدید هایتان را کلا کنسل کرده و ادرس ملک را به مشتری بدهید تا خود او از ملک بازدید کند بی شک این حرف اشتباه است 

یا اینکه اگر از شما بخواهیم فقط با مشتریانی به بازدید بروید که یک خانم همراه خود دارند بازهم کارتان مشکل میشود چرا که شما دائما باید از مشتریان خود سوال کنید و این عمل به وجهه کاری شما ضربه میزند.

بنابراین برای حفظ حریم شخصیتان به شما پیشنهاد میکنیم که اولا این موضوع را بدانید که اغلب مشتریان بهمراه خانواده برای بازدید ملک اقدام میکنند 

اگر چنین نبود و متوجه شدید که مشتری شما مردی تنها است از قبل با مدیر دفتر خود صحبت کنید تا بتوانید ابدارچی دفتر را در این مواقع همراه خود ببرید.

از آنجایی که با کار کردن شریکی کاملا مخالف هستم پیشنهاد میکنم اگر از همراه بردن ابدارچی دفتر خوشتان نمی اید با یکی از همکاران مرد خود توافق کنید که در صورت بازدید اینچنینی بجای شما بازدید رفته و درصدی را بعنوان حق سرویس در صورت انجام معامله به او پرداخت کنید.

پیشنهاد می شود این توافق از طریق مدیر رنج یا مدیر دفتر با همکارتان انجام شودقسمت هفتم

قائده دهم

برای ورود به پیج اینستاگرام ملک آموز و دریافت آموزش های بیشتر لینک زیر را فشار دهید

👇🏻👇👇👇👇

https://instagram.com/melkamooz.ir

زبان بدن 

حتما تا بحال درباره تاثیرات زبان بدن در روابط انسان ها‌ چه روابط کاری و چه روابط اجتماعی مطالبی را شنیده اید.

شاید ندانید اما مهم ترین قائده این مقاله رعایت اشکال مختلفی از زبان بدن است که در بسیاری موارد بدلیل عدم کنترل شما روی حرکات خود ناخواسته اجازه ورود به حریم شخصی خود را به شخص مقابل میدهید و این حس کاملا بدون اراده از طرف شما یا مشتریان ایجاد میگردد.

 تا بحال شنیده اید که توجه شخصی به شخص مقابل جذب شود و زمانیکه از او دلیل را جویا می شوید عنوان میکند که حدس میزنم ان شخص به من علاقمند است فقط بخاطر اینکه جور دیگری نگاهم میکند.

یا ممکن است با دوست خود به یک مهمانی بروید و بعد از مهمانی دوستتان تا ساعت ها به شما بگوید : دیدی فلانی چجوری نگاهم میکرد؟

حال اینکه اصلا شخص مقابل شاید بصورت غیر ارادی رفتاری از خود نشان داده باشد اما دوست شما این حرکات را به حساب علاقه آن شخص به ایجاد رابطه تلقی کرده است.

حال تصور کنید در روابط کاری خود چقدر ممکن است از این سوبرداشت ها اتفاق بی افتد و شما از ان بی خبر باشید.

نگران این موضوع نباشید با کمی کنترل روی زبان بدن خود و حرکات و رفتارهای غیر ارادیتان میتوانید این سوبرداشت را به حداقل برسانید.

چشم ها مهم ترین عضو بدن در انتقال حس انسان ها به یکدیگر هستند و حرکات چشم در روابط اجتماعی بسیار کارساز و تاثیر گذار است.

قسمت غیر ارادی مغز شما نسبت به تمرکز چشم شما واکنش های منفی و غیر منفی ایجاد میکند.

در اولین قدم سعی کنید بهنگام صحبت با مشتری یا همکاران تحت هیچ عنوان به چشم هایشان نگاه نکنید.

در نقطه مقابل اگر در روابط خود با مشتریان پایین یا بالارا نگاه کنید تاثیر پذیری مشتری نسبت به اصول و فنون مذاکرات کم خواهد شد پس بهترین کار این است که به صورت شخص مقابل نگاه کنید و نگاه خود را بچرخانید یعنی هر چند ثانیه به اینور و انور و مجددا به صورت شخص نگاه کنید.

در هر صورت با استفاده از چشمانتان به هیچ یک از اجزای صورت شخص مخاطب متمرکز نشوید.

اندام بعدی تاثیر گذار در زبان بدن دستها هستند.

به هنگام صحبت با مخاطبتان به هیچ عنوان دست خود را زیر چونه خود نگذارید در مقابل دست های گره زده در هم نیز نشان از الارم ابراز علاقه به شخص مخاطب است دست های خود را هیچ گاه به هم گره نزنید.

مطلب بعدی موثر در زبان بدن راه رفتن شماست برای ورود و بازدید از ملک هیچ گاه شانه به شانه مشتری راه نروید همیشه یا یک قدم عقب یا یک قدم جلو از مشتری راه بروید.

اگر مجبور به مکالمه با مشتری در حالت ایستاده شدید هیچ گاه در هنگام حرکت با مشتری صحبت نکنید روبروی شخص بایستید حرف های او را گوش کنید سپس به مسیر خود ادامه دهید.

اگر مشتری در محل کار شما روبرویتان ایستاد و شما‌ پشت میز بودید‌هیچ‌گاه‌ در حالت ایستاده پشت میز صحبت نکنید در این مواقع بشینید و از مشتری بخواهید او هم نشسته صحبت کند.

پشت میز صاف بشینید و حرف بزنید مایل به عقب لم دادن و یا مایل به جلو خم شدن و صحبت کردن رفتار غلط زبان بدن شماست همیشه صاف و شق و رق بشینید و با مخاطبتان حرف بزنید در اینصورت شما جدی بودن خود را به شخص مخاطبتان القا میکنید.

بهنگام ارتباط با مخاطبان خود هیچ گاه با موهای خود بازی نکنید و پوست لب خود را نکنید این رفتار نه تنها برای حفظ حریم شخصی شما مهم است بلکه در مذاکرات شما خلل ایجاد میکند.

در مورد زبان بدن مطالب ارزشمندی را میتوانید در سایتهای معتبر جستجو و مطالعه کنید تا با افزایش سطح آگاهی شما نسبت به این پدیده هم از حریم شخصیتان محافظت کنید هم در اصول و فنون مذاکره از آن استفاده نمایید

برای ورود به پیج اینستاگرام ملک آموز و دریافت آموزش های بیشتر لینک زیر را فشار دهید

👇🏻👇👇👇👇

https://instagram.com/melkamooz.ir

قائده یازدهم

بلاک

این موضوع را درک کنید که با رعایت کردن قوائد بالا احتمال نقض حریم شخصی شما تا ۹۰ درصد منتفی خواهد بود اما اگر با رعایت تمام موارد فوق بازهم رفتار هنجارشکنانه از مشتری رخ داد بلافاصله بدون هیچ ری اکشنی اقدام به قطع روابط با مشتری کنید و مطمعن باشید چنین مشتری برای انجام معامله به شما مراجعه نکرده و دلیلی برای ناراحتی شما وجود ندارد بلافاصله او را بلاک کنید .

در پایان لازم به ذکر است ما قوائد مهم را در زمینه حفظ حریم شخصی زنان در محیط کار متذکر شدیم .

سعی کردیم این مطالب را تحقیق شده و کاربردی  در این مقاله جای دهیم. 

قطعا موارد دیگری هست که میتوان با رعایت آن این معضل را مدیریت کرد.

 در هر صورت شاید با خواندن این مقاله مدیریت این مساله کمی سخت بنظر برسد.

 اما این واقعیت را قبول کنید که اولا حفاظت از حریم شخصی شما باعث پیشرفت در کارتان خواهد شد .

دوما این را بخاطر بسپارید که بعد از رعایت این قواعد،  بزودی این رفتارها به عادات شما تبدیل میشود و بصورت خودکار بدون نیاز به تمرکز و بهم ریختگی ذهنی این قوائد را رعایت خواهید کرد.

امید است این مقاله در ادامه روند موفقیت شما مفید به فایده بوده و موثر واقع شود

با احترام افشین فرهنگ

برای ورود به پیج اینستاگرام ملک آموز و دریافت آموزش های بیشتر لینک زیر را فشار دهید

👇🏻👇👇👇h

https://instagram.com/melkamooz.ir

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

GOOGLE RANK

Page Rank

Page Rank

کدبازان