تاسیس مشاور املاک (راهنمای کامل)

چگونه مشاور املاک تاسیس کنیم ؟ اگر قصد تاسیس مشاور املاک را دارید برای اطلاع از شرایط تاسیس مشاور املاک ، مراحل تاسیس مشاور املاک ، نحوه تاسیس مشاور املاک قبل از هر اقدامی این مطلب را بخوانید تا شما را در مورد تاسیس املاک راهنمایی کنیم.

تاسیس دفتر املاک

شغل مشاور املاک

مشاور املاک شغلی با چند صد سال پیشینه بی شک یکی از مهم ترین مشاغل در جهان است. اهمیت این شغل به جهت ارتباط موثر با یکی از مهم ترین شاخصه های اقتصادی یعنی بخش مسکن است. از طرفی دیگر به دلیل ارتباط با یکی از چند عنصر مهم زندگی انسان بعد از آب و هوا و غذا یعنی داشتن سر پناه برای هر خانواده اهمیت این شغل را صد چندان کرده است.

درآمد مشاور املاک

این نکته بر کسی پوشیده نیست که مشاور املاک یکی از پردرآمدترین مشاغل در جهان است. اگر بخواهیم مشاغل آزاد را از نظر میزان درآمد در یک جدول قرار بدهیم. بی شک مشاور املاک جزو ۱۰ شغل پردرآمد خواهد بود.

از طرفی مهم تر از مقدار درآمد این شغل ، میتوان به میزان پیشرفت افراد شاغل در این صنف اشاره کرد. مطمعننا مشاغل پردآمد زیادی وجود دارد. اما اینکه یک شغل پتانسیل پیشرفت را داشته باشد مساله بسیار مهمی محسوب می شود .

خوشبختانه مشاور املاک شغلی دارای پتانسیل بسیار زیاد پیشرفت مادی است.

بعنوان مثال میتوان به جرات گفت که بسیاری از سازنده گان و برج سازان و حتی انبوه سازان کار خود را از مشاور املاک شروع کرده اند.

این میزان پیشرفت به جهت ارتباط با سرمایه داران و سرمایه گذاران و دایره ارتباط با اشخاص فعال در زمینه اقتصاد است.

مثلا ممکن است یک فست فود شناخته شده درآمدی معادل ۵ دفتر املاک داشته باشد. اما بعد از گذشت چندسال میبینید که مدیر املاک با جهشی قابل توجه تبدیل به یک سازنده شده. اما مالک فست فود نهایتا چند شعبه به مجموعه خود اضافه کرده .این پیشرفت همانطور که گفتیم به جهت دایره ارتباط با افراد سرمایه دار است و این ویژگی در کم تر شغلی وجود دارد.

شرایط تاسیس مشاور املاک

برای تاسیس دفتر املاک معمولا شرایط خیلی غیر معقولی وجود ندارد. اکثریت افراد جامعه واجد شرایط دایر کردن یک مشاور املاک هستند. شرایطی که اتحادیه مشاور املاک برای جواز کسب در نظر گرفته است معمولا با باقی مشاغل از نظر فردی تفاوت های زیادی ندارد.

شرایطی مانند سن و سوپیشینه کیفری و عدم اعتیاد برای دریافت پروانه کسب املاک تعیین‌گردیده. معمولا این شروط برای مجوز کسب باقی مشاغل نیز در نظر گرفته میشود.

شما میتوانید از طریق لینک زیر همه چیز را درمورد شرایط اخذ جواز مشاور املاک و راهنمای سریع ترین راه برای گرفتن پروانه کسب مشاور املاک بخوانید👇

لینک مطلب همه چیز در مورد جواز کسب مشاور املاک

مراحل تاسیس دفتر املاک

برای تاسیس مشاور املاک پیشنهاد میشود که ابتدا دوره آموزش مدیریت فنی و مدیریت قرارداد را طی کنید. در مورد ویژگی های این دوره در ادامه با شما صحبت خواهیم کرد.

بعد از طی کردن آموزش باید محل فعالیتی را برای کار گزینش کنید. محل فعالیت شما معمولا با توجه به شهر و منطقه مورد نظرتان میبایست دارای ویژگی های خاصی باشد تا بتوانید موفق تر عمل کنید.

بعد از تعیین محل فعالیت نوبت به تجهیز دفتر املاک میرسد. با توجه به راهنمای جامع دوره آموزشی مدیریت فنی ملک آموز مشاور املاک خود را با حداقل هزینه و حداکثر بهره وری تجهیز خواهید کرد.

بعد از تجهیز دفتر املاک نوبت به اخذ جواز کسب مشاور املاک می رسد. بسیاری از افراد این پرسش را دارند که ابتدا باید جواز کسب بگیریم یا ابتدا باید محل فعالیت خود را تهیه کنیم؟

مسلما شما باید ابتدا محل فعالیت را تهیه کنید که یا در مالکیت شما باشد یا اجاره نامه ۳ ساله داشته باشید. معمولا در صورت نداشتن اجاره نامه ۳ ساله یک اجاره نامه بصورت صوری ارائه میکنند.

بعد از درخواست جواز کسب و طی کردن مراحل آن از جمله بازدید بازرسین و اماکن جواز کسب شما صادر میشود. حالا مرحله اصلی کار شما که مدیریت املاک است آغاز خواهد شد.

از مراحل بعدی تاسیس دفتر املاک میتوان به استخدام و رنج بندی و قانون گذاری و تعیین استراتژی کاری و چندین اقدام دیگر اشاره کرد.

نحوه تاسیس دفتر املاک

مسلما شغل مشاور املاک شغل پردرآمدی محسوب می شود و پتانسیل پیشرفت بیشتری نسبت به سایر مشاغل دارد. اما میتوان گفت تاسیس مشاور املاک ، مدیریت و پیشرفت و رسیدن به درآمد بالا در این شغل نیازمند دانش فنی است.

شاید این مطلب هم برای شما مفید باشید!  آهن ربای مشتريان املاک باشيد!

مسلما در شهر شما تعداد زیادی مشاور املاک وجود دارد. از این تعداد املاک شاید تنها ۲ درصد جزو دفاتر املاک ویژه و موفق باشند. الباقی دفاتر املاک را میتوان دفاتر معمولی خطاب کرد.

مانند همان مثال فست فود که شاید در یک منطقه صدها مغازه فست فود وجود داشته باشد. اما میبینید که فقط چند فست فود از این تعداد بسیار موفق هستند. و از راههای دور و نزدیک مشتری دارند.این تفاوت فاحش در شغل املاک نیز وجود دارد و دلیل این موفقیت دانش مدیریت صحیح آن مجموعه است.

دانش مدیریت املاک

وقتی که صحبت از دانش فنی مدیریت املاک می شود معمولا ذهن انسان به سمت مسائل حقوقی و قرارداد نویسی و سند خوانی و غیره …می رود‌. افرادیکه قصد تاسیس املاک دارند گمان میکنند دانش حقوقی و توانایی عقد قرارداد برای موفقیت در این شغل کفایت میکند. اما حقیقت این است که دانش حقوقی و عقد قرارداد زمانی برای یک مشاور املاک نیاز است . که بتواند یک معامله را تا مرز نوشتن قرارداد انجام دهد. اینجاست که اهمیت دانش فنی مدیریت مشاور املاک مشخص می شود.

پس قبل از اینکه ما بعنوان یک‌ مشاور املاک نیاز به دانش حقوقی داشته باشیم. میبایست دانش فنی مشاور املاک را بیاموزیم. این دانش فنی شامل مراحل کار یک مشاور املاک بصورت تخصصی است. تا با یادگیری اصول حرفه ای شغل املاک بتواند از پس مدیریت مجموعه و معاملات بزرگ و کوچک بر بیاید.

شما برای ورود به شغل املاک ۲ راه دارید

اولین راه این است که شما دانش فنی مدیریت املاک را تجربه کنید. یعنی سالها در این صنف فعالیت کنید تا به درجه ای از دانش مدیریت دست پیدا کنید .

دومین راه این است که به جای کسب تجربه و چندین سال اتلاف وقت با استفاده از یک آموزش جامع الفبای مدیریت مشاور املاک را بیاموزیم و توسط این دانش بدون نیاز به داشتن تجربه دفتر املاک خود را تاسیس کنیم. و به طور حرفه ای مدیریت کنیم.

پکیج آموزش مدیریت املاک

تیم‌ ملک آموز مفتخر است که با استفاده از آخرین متد آموزشی مشاور املاک در سطح کشور برای اولین بار جامع ترین پکیج آموزشی مدیریت املاک را ارائه میکند.

پکیج آموزش مدیریت املاک ملک آموز :

در ۴۶۳ صفحه بصورت pdf مدیریت املاک

الفبای مدیریت مشاور املاک

شامل آموزش مدیریت فنی املاک

صفر تا صد هر آنچه که شما برای تاسیس مشاور املاک حرفه ای و اداره مشاور املاک و مدیریت حرفه ای املاک نیاز دارید.

پکیج مدیریت فنی مشاور املاک و مدیریت قرارداد مشاور املاک

پکیج آموزش مدیریت املاک ملک آموز شامل آموزش قدم به قدم و به زبان ساده و قابل فهم برای همه است. بدون نیاز به کوچک ترین تجربه و بهمراه ارائه راهکارهای مدیریت مشاور املاک.

بهمراه فنون و ترفندهای موفقیت در شغل املاک ۲۵ سال سابقه موفق در زمینه مدیریت دفتر املاک را برای شما بازگو میکند.

این پکیج آموزشی مورد ضمانت صد در صد پایگاه آموزشی ملک آموز است.

برای راهنمای پکیج آموزش مشاور املاک و اطلاع از ویژگی های پکیج مشاور املاک ملک آموز به لینک زیر مراجعه کنید.

لینک راهنمای پکیج آمورش مشاور املاک

پکیج مدیریت قرارداد مشاور املاک

بخش مهم پکیج آموزش مدیریت فنی مشاور املاک ملک آموز بخش آموزش مدیریت اطاق قرارداد و مدیریت اطاق جلسه مشاور املاک است. مطمعننا در مورد انعقاد قراردادها در املاک مطالبی مختلفی شنیده اید.

یکی از تخصص های لازم برای تاسیس دفتر املاک و مدیریت مشاور املاک تخصص در اداره و مدیریت اطاق قرارداد و جمع کردن قرارداد در املاک است.

طرفین قرارداد معمولا از نظر قیمت یا شرایط باهم اختلافاتی دارند. این اختلاف ها باید در اطاق قرارداد مشاور املاک توسط مدیر قرارداد املاک حل و فصل شود. و سپس قرارداد منعقد گردد.

پکیج مدیریت مشاور املاک ملک آموز شامل:

آموزش مدیریت قرارداد املاک و جمع کردن قرارداد مشاور املاک بصورت حرفه ای میباشد .

با استفاده از آموزش مدیریت اطاق جلسه املاک میتوانید به یک مدیر قرارداد حرفه ای تبدیل شوید که توانایی حل اختلاف با مبالغ سنگین را دارد.

برای تهیه پکیج آموزش مدیریت فنی و مدیریت قرارداد مشاور املاک ملک آموز

👇به لینک زیر مراجعه نمایید👇

لینک خرید آنی پکیج آموزش مدیریت املاک ملک آموز

پست های مرتبط

مطالعه این پست ها رو از دست ندین!
راهنمای عملی بهبود فروش به مشتریان حضوری در املاک

راهنمای عملی بهبود فروش به مشتریان حضوری در املاک

در عصر دیجیتال و اینترنت و شبکه های اجتماعی، هنوز هم جذب مشتری حضوری برای بسیاری از دفاتر املاک اهمیت…

بیشتر بخوانید
مشتریان املاک

۷ راه حل برای پاسخ منفی مشتریان املاک

در دنیای کسب و کار،شنیدن پاسخ منفی از مشتریان امری اجتناب ناپذیر است. بخصوص در شغل مشاور املاک که مشتری…

بیشتر بخوانید
آموزش املاک

آموزش املاک (کامل ترین اموزش رایگان مشاوران املاک ۱۴۰۳)

آموزش املاک یا یادگیری از راه کسب تجربه؟بنظر شما کدام گزینه بهتر است؟ یادگیری کدام یک از مهارت های شغل…

بیشتر بخوانید

نظرات

سوالات و نظراتتون رو با ما به اشتراک بذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کد امنیتی *محدودیت زمانی مجاز به پایان رسید. لطفا کد امنیتی را دوباره تکمیل کنید.