ترفندهای مشاوراملاک ( تولید مشتری )

تکنیک مشاور املاک

مهم ترین ترفندهای مشاوراملاک و تکنیک های مشاوراملاک و فنون مشاور املاک در این مطلب یاد میگیریم چطور تولید مشتری کنیم؟ ترفندها و نکات نایاب املاک و جذب سرمایه گذار ملک

ترفندهای مشاوراملاک

شغل مشاور املاک شغلی است مبتنی بر تکنیک ها و ترفندها. اگر حتی یک روز در این شغل مشغول بکار شوید خواهید دید که مشاورین املاک حرفه ای از ترفندها و تکنیک های مختلفی برای نتیجه گیری در صنف املاک استفاده میکنند.

بازار مصرفی املاک یا سرمایه گذاری ملک؟

در بازار امروز مسکن بدلیل گرانی های افسار گسیخته و پایین آمدن قدرت خرید مردم ، تعداد مشتریان متقاضی معاملات املاک بشدت کاهش یافته است. مسکن عملا از جنبه های مصرفی بخش مسکن بازار خالی از مشتری است.

در چنین وضعیتی بیش از ۹۰ درصد از معاملات املاک را صرفا سرمایه گذاران در بازار انجام میدهند. میزان تقاضای سرمایه گذارانی که برای از بین نرفتن ارزش پول خود وارد بازار مسکن می شوند نسبت به افرادی که برای سکونت قصد خرید ملک را دارند قابل مقایسه نیست.

در این شرایط مشاورین املاک غالبا با مشتری هایی روبرو هستند که قصد سرمایه گذاری در بخش مسکن را دارند . جالب اینجاست با اینکه بازار از مشتری های مصرفی خالی است اما همچنان مشاورین املاک حرفه ای نه تنها میزان معاملات و قراردادهایشان کم نشده بلکه میتوان گفت قراردادهای بیشتری نیز به سرانجام میرسانند.

حال در این شرایط سوال بزرگ برای اغلب مشاورین املاک این است که:

مشاورین حرفه ای املاک چگونه برای فایل های خود سرمایه گذار املاک جذب میکنند؟

اگر فکر میکنید که با منتظر نشستن یا آگهی کردن فایلهایتان میتوانید سرمایه گذار جذب کنید سخت در اشتباه هستید. جذب سرمایه گذار نیاز به استفاده از ترفندهای مشاوراملاک حرفه ای و ویژه دارد. بدون استفاده از ترفندهای مشاوراملاک عملا جذب سرمایه گذار بسیار مشکل خواهد بود.

ترفندهای مشاوراملاک

ترفند تولید مشتری مشاوراملاک

یکی از مهم ترین ترفندهای مشاوراملاک و تکنیک های کاربردی املاک ، روش تولید مشتری نام دارد. میتوان گفت بهترین راه برای جذب سرمایه گذار املاک همین ترفند تولید مشتری محسوب می شود.

چرا باید از ترفند تولید مشتری استفاده کنیم؟

همانطور که گفتم بازار امروز به رکود تورمی دچار است یا خیلی از افراد میگویند که سخت قادر به معامله هستند. در این وضعیت تنها راه موفقیت یک مشاور املاک استفاده از شرایط امروز حاکم بر بازار املاک است. یعنی به نوعی میتوان در همین شرایط از تهدید برای خودمان فرصت بسازیم.

مثال معروفی وجود دارد که وقتی در آمریکا شایعه گنج بوجود آمد و همه دنبال گنج میگشتند یکنفر از فروش بیل میلیاردر شد.

این درست است که امروزه بازار خالی از مشتری مصرف کننده است اما بازار مسکن پر از آدمهایی هست که با سرمایه هایشان سرگردان هستند.

این افراد سرگردان نه به بانک ها اعتماد دارند و نه به بازار ارز و بورس . این افراد همان افرادی هستند که روی آگهی تماس میگیرند و قیمت میپرسند و تلفن را قطع میکنند و شما هم میگویید که این خریدار نبود.

این افراد خریدار هستن اما مردد هستند که سرمایه خودشان رو وارد بازار ملک بکنند یا نه.

ترفند تولید مشتری چیست؟

شما بعنوان مشاوراملاک در چنین بازاری برای تولید و جذب مشتری های سرگردان در بازار میبایست مشاوره واقعی بدهید و از این فرصت استفاده کنید.

در واقع در این ترفند مشاوراملاک باید طرح توجیحی آماده کنید و تردید آنها را برای سرمایه گذاری در بخش مسکن از بین ببرید ‌و برای خرید قانعشان کنید.

باید از خودتان یک مشاور واقعی بسازید. مشاوری که قدرت تحلیل دارد. مشاور یعنی به مشتریان درک درست دادن. یعنی کمک کردن به انتخاب صحیح افرادیکه برای ورود به بازار مسکن تردید دارند. یعنی راهنمای شخصی بودن و هدایت آن شخص با توجه به شرایطش بسمت بهترین انتخاب .

(( به این ترفند مشاوراملاک ترفند یا تکنیک تولید مشتری میگویند))

ترفند تولید مشتری یعنی از کسانیکه حتی گوشه ذهنشان فقط به خرید ملک فکر کردند بتوانید مشتری واقعی بسازید. آنها را برای خرید و سرمایه گذاری در بازار مسکن قانع کنید.

شما میتوانید از لینک زیر ترفند مهم افزایش قرارداد مشاورین املاک را بخوانید

لینک مطلب ترفند افزایش قرارداد کلیک کنید

ترفند تولید مشتری را چگونه انجام دهیم؟

برای پیاده سازی ترفند تولید مشتری اول باید با یک ترفند مطمعن بشویم که طرف مقابل سرمایه خرید را دارد یا خیر؟

برای اینکار با کمی سوال پیچ کردن مشتری میزان اشتیاق مشتری به ادامه صحبت هایتان مشخص میشود.

دوم اینکه باید کمی چاشنی هوش را برای اجرای صحیح ترفند بکار بگیریم و متوجه بشویم که نظر سرمایه چذار بیشتر به چه بازاری گرایش دارد؟

مثلا اگر حس کردید مشتری اسیر بازار ارز شده است باید بطور محسوس و غیر مستقیم از معایب بازار ارز صحبت کنیم.

مثالی برای این اقدام میزنم:

مثلا من اگر بخواهم تولید و جذب سرمایه کذار کنم و شخصی رو ببینم که ارز خریده باشه ، اولین قدم بیادش میارم که چقدر ادم ها همین چند سال قبل بر اثر نوسان نرخ ارز به سینه قبرستان رفتند.حتی میگن یکی از قطعه های بهشت زهرا به نام اونهاست و در دومین قدم یادش میارم که ما تو کشورمون هیچ منبع سرمایه گذاری پرسودتر و بهتر از سرمایه گذاری در بازار مسکن نداریم و این رو تجربه ثابت کرده .از سالهای گذشته میگم که بر اثر ثابت موندن قیمت مسکن خیلیها خونشون رو فروختن و سرمایشون رو بانک گذاشتن تا سود بگیرن،ولی بعد از مدتی با یه تکون خوردن و با احتساب تموم سودهایی که از بانک گرفته بودن یک سوم ملکی رو که فروختن رو نتونستن بخرند

اگر یک مقدار فکر کنید و راجع به بازار سالهای گذشته تحقیق کنید ، مطمعن باشید مثالهای واضح زیادی وجود دارد که یکنفر را بتوان متقاعد کرد که هیچ سرمایه گذاری بهتر از ملک در ایران وجود ندارد.

شاید این مطلب هم برای شما مفید باشید!  دانلود رایگان کتاب صوتی مشاور املاک
این یعنی ترفندهای حرفه ای مشاوراملاک با نام تولید مشتری

قدم بعدی کشاندن مشتری برای مذاکره حضوری 

سعی کنید از مشتری درخواست کنید برای مذاکره حضورا به شما‌ مراجعه کند.

مثلا مشتری را مطمعن کنید که قرار است چند اپارتمان به او نشان بدهید که اگر موافق خرید نبود نهایتا یک چایی با شما خورده یا نیم ساعت وقتش را به شما داده.

به مشتری بگویید که بازدید ملک اشکالی نداره و اجباری هم برای خرید نیست و برای اینکه شرایط رو بسنجه میتونید چند تا ملک خوب نشونش بدید.

اخرین مرحله از بین بردن ترس سرمایه گذاری

مهم ترین مرحله از ترفند تولید‌ مشتری تبعیین و روشن کردن مزایای سرمایه گذاری در ملک است.

خوب به این قسمت توجه کنید بسیار مهم :

شما مشاوراملاک هستید و مشاور املاک یعنی هر سوالی در زمینه سرمایه گذاری در بازار املاک را باید پاسخ بدهید. مشتریها ممکن است سوال هایی داشته باشند اما این سوال ها را از شما نپرسند. تردید آنها برای سرمایه گذاری در املاک دقیقا از همین سوالها سر منشا میگیرد. آنها ترجیح می دهند که بجای پرسیدن سوالاتشان ، با تحقیق کردن به یقیین برسند و جواب سوال هایشان را بگیرند. اما نکته بسیار مهم ترفند اینجاست که:

اگر شما برای سوالات ذهنی مشتری در کلامتان بدون اینکه از شما سوالی بپرسد جواب داشته باشید ، بدون شک برنده محرز مذاکره هستید و صددرصد موفق می شوید تولید مشتری کنید. در غیر اینصورت ، چه بصورت تلفنی یا بصورت حضوری اگر در ارائه پاسخ به پرسش های ذهنی مشتری ناتوان باشید و مشتری پاسخ سوالهایی که در واقع از شما نپرسیده اما به دنبال پاسخ آن می گردد را نگیرد بی شک مذاکره را باختید.

سوالات ذهنی مشتری چیست؟

شاید بپرسید که این سوالات ذهنی چه سوالاتی است؟

ما در دلالی نوین میگوییم هر سوالی که در ذهن مشتری برای خرید تردید ایجاد‌ میکند سوال ذهنی اوست. مسلما نمیتوان پاسخ ثابتی برای سوالات ذهنی همه مشتریان پیدا کرد برای شما چند مثال میزنم:

سوالات ذهنی مشتریان

چرا توصیه میکنی سرمایه خودم را در مسکن سرمایه گذاری کنم؟

آیا سرمایه گذاری در بازار مسکن امنیت دارد و پولم حفظ می شود؟

با سرمایه گذاری در بازار مسکن چقدر سرمایه ام افزایش میابد؟

سرمایه گذاری در مسکن چه مزایایی نسبت به بازارهای جانبی دیگر مانند ارز و بورس دارد؟

برای سرمایه گذاری در مسکن چه نوع ملکی مناسب تر و پرسود تر است؟

همه اینها سوالات ذهنی مشتری است که اگر خود را مشاور حرفه ای املاک میدانید باید برای این سوالات پاسخ داشته باشید.

توصیه مهم: مطلبی در سایت ملک آموز منتشر کردیم با عنوان : چرا توصیه میکنیم در بازار مسکن سرمایه گذاری کنید؟

این مطلب را حتما از طریق لینک زیر بخوانید و در یک برگه یادداشت کنید و حفظ کنید تا در مواقع مختلف با گفتن همین دلایل تمام سوالات ذهنی مشتری را پاسخ داده باشید👇

لینک مطلب : چرا توصیه میکنیم در بازار املاک سرمایه گذاری کنید؟

نکته آخر در خصوص ترفند تولید مشتری

این را بخاطر داشته باشید که در هر شرایطی میتوانیم تصمیم بکیریم که شرایط برای ما تصمیم بگیرد یا ما با شرایط تغییر کنیم.

در شرایط کنونی میتوانیم منتظر باشیم تا بازار تغییر کند و مشتریها زیاد شوند. یا اینکه دست بکار شویم و خودمان تولید و جذب مشتری کنیم.

خواندن مطالب زیر برای شما توصیه میشود👇

👇صفحه اینستاگرام ملک آموز لینک زیر👇

لینک ورود به پیج اینستاگرام ملک آموز(کلیک کنید))

پست های مرتبط

مطالعه این پست ها رو از دست ندین!
مشتریان املاک

۷ راه حل برای پاسخ منفی مشتریان املاک

در دنیای کسب و کار،شنیدن پاسخ منفی از مشتریان امری اجتناب ناپذیر است. بخصوص در شغل مشاور املاک که مشتری…

بیشتر بخوانید
آموزش املاک

آموزش املاک (کامل ترین اموزش رایگان مشاوران املاک ۱۴۰۳)

آموزش املاک یا یادگیری از راه کسب تجربه؟بنظر شما کدام گزینه بهتر است؟ یادگیری کدام یک از مهارت های شغل…

بیشتر بخوانید
دوره آموزش معاملات املاک

دوره آموزش معاملات املاک

بازار املاک و مستغلات به عنوان از جمله امن‌ترین و پرسود بازارهای سرمایه‌گذاری در جهان‌ است. اگر شما هم قصد…

بیشتر بخوانید

نظرات

سوالات و نظراتتون رو با ما به اشتراک بذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کد امنیتی *محدودیت زمانی مجاز به پایان رسید. لطفا کد امنیتی را دوباره تکمیل کنید.