انتخاب فایل مشاور املاک در شرایط بحران(صوتی)

انتخاب فایل مشاور املاک در شرایط بحران

انتخاب فایل مشاور املاک در زمان رکودهای مقطعی بازار مسکن مهم ترین چالش یک مشاور املاک است،آموزش صوتی انتخاب فایل املاک

دوران رکود مسکن روی چه فایلی کار کنیم؟

تفاوت بازار مسکن ایران با سایر کشورها

بازار مسکن پس از جنگ ایران و عراق در ۳۵ سال گذشته همواره دچار تلاطم بوده است .بازار املاک در چند دهه اخیر با چالش های مختلفی دست و پنجه نرم میکند و همین مساله موجب سرگردانی فعالان حوزه مسکن در ایران شده. مساله ای نا متعارف که سابقه آن در کم تر کشوری وجود دارد. یا اگر هم بازار مسکن در کشورهای دیگر با چالش روبرو شود این چالشها مقطعی یا در نهایت بعد از گذشت یکی دو سال برطرف خواهد شد.

بازار املاک ایران بیماری ناشناخته

بحرانی که نه میتوان نام آن را رکود گذاشت نه میتوان گفت بازار مسکن در ایران شرایط ویژه ای را سپری میکند و این مساله سالهای زیادی است که بازار املاک ایران را دچار یک بیماری ناشناخته مزمن کرده. بیماری که عملا در طول تاریخ ناشناخته است و علاج آن نیازمند ابداعات جدید است. چرا که مدل شناخته شده ای هم از شرایط این بازار در کشورهای دیگر وجود نداشته که بتوان از تجربه آنها برای درمان این بیماری استفاده کرد.

در کمتر کشوری مدت زمان طولانی بازار مسکن دچار تلاطم بوده.همین مساله موجب شده تا متوسط قیمت مسکن در شهر تهران بیشتر از قیمت مسکن در پایتخت کشورهای توسعه یافته مانند لندن و پاریس باشد. در حال حاضر قیمت آپارتمان در شهر تهران از قیمت اپارتمان در سویس گرانتر است.

چالش های بازار مسکن در ایران


متاسفانه در ۳۵ سال گذشته بازار املاک ایران دائما دچار تغییر شده است و این تغییرات گاها چندین مرتبه در طول یکسال اتفاق می افتد. مکررا در سالهای گذشته در مقاطعی تب بازار به حدی داغ شده که در مدت دوماه قیمت آپارتمان دو برابر شده و خریداران بسمت بازار هجوم آوردند در نقطه مقابل بعد از انتشار یک خبر در رسانه ها بطور کلی روند بازار تغییر کرده بطوریکه فروشنده ها برای فروش ملکشان با چالش روبرو شده اند.

آیا رکود بازار مسکن صحت دارد؟


حقیقتا بازار مسکن در ایران همانطور که گفتیم با بازار مسکن سار کشورها متفاوت است. تحریم های کمر شکن ،ناکارآمدی مسئولین،شکست طرح های مقطعی و عدم درک صحیح از مشکلات بازار مسکن در ایران موجب وخامت حال مهم ترین بازار در ایران شده. اما باید گفت بنا به چند دلیل مهم بازار مسکن در ایران هیچ زمانی وارد رکود چند ساله نمی شود. حتی در مقاطعی که مشتری در بازار وجود ندارد نیز نمیتوان نام رکود روی شرایط حاکم بر بازار مسکن در ایران گذاشت.

دلایل عدم رکود بازار ملک در ایران:

کمبود مسکن با توجه به نیاز کشور

اولین و مهم دلیل این مساله کمبود جدی مسکن در ایران است. کشور ما با توجه به میزان جمعیتی که دارد، نیازمند ساخت سالانه یک میلیون مسکن است. این مساله در برنامه توسعه تصویب شده در مجلس به وضوح مورد ارزیابی قرار گرفته بطوریکه مجلس دولت را مکلف به ساخت سالانه یک میلیون مسکن کرده است.اما در حقیقت چنین اقدامی از سوی دستگاه اجرایی کشور هرگز صورت نگرفته و این مساله موجب شده کشور با کمبود جدی مسکن مواجه شود.یکی از مهم ترین قوانین تجارت میزان عرضه نسبت به تقاضاست. وقتی کالا یا خدماتی به اندازه نیاز تولید نشود رکود در آن بازار مساله ای محال است.


بیشترین صاحبان املاک در ایران چه کسانی هستند؟

مطابق آمار سال ۹۷ از مرکز پژوهش های مجلس بیرون آمد ۷۰ درصد املاک کشور متعلق به بانکهای خصوصی و دولتی است. بنگاه داری این بانک ها عملا بازار مسکن را به حیاط خلوت آنها تبدیل کرده است. بانکها به جای اینکه دارایی خود را بصورت تهسیلات به شرکت ها و بخش تولید تخصیص دهند،خود عاملی برای افسار گسیختگی بازار مسکن شده اند و دارایی مردم را صرف خرید و سرمایه گذاری در بخش مسکن میکنند.بطوریکه شنیده می شود مهم ترین دارایی یک بانک خصوصی در کشور مرکز خرید عظیمی در منطقه ۲۲ تهران و یک هتل مجلل در شهر مشهد است که به تنهایی ارزشی معادل چندین برابر ذخیره ارزی کشور دارد.پس با این توجه رکود بخش مسکن ابتدا موجب از بین رفتن بانکها خواهد شد بنابراین با هر روشی از رکود این بارار جلوگیری میکنند.

شاید این مطلب هم برای شما مفید باشید!  دانلود رایگان کتاب صوتی مشاور املاک

مسکن کالایی مصرفی


دلیل سوم که بازار مسکن در ایران به رکود طولانی مدت گرایش ندارد این است که مردم برای سکونت نیاز به مسکن دارند. مسکن یک کالای مصرفی است. و همانطور که اشاره کردیم ما با کمبود مسکن روبرو هستیم. بنابراین هرچه خریداران در برابر خرید نکردن مقاومت کنند نهایتا بعد از چند ماه ناچار به تهیه سرپناه برای سکونت می شوند. این مساله موجب عادتی غلط شده چرا که هر چند ماه یکبار حجم عظیمی از خریداران با نقدینگی وحشتناکی وارد بازار مسکن می شوند. این حجم نقدینگی میتواند هر بازاری را با چالش مواجه کند.

مسکن مهم ترین کالای حفظ سرمایه


در کشورهای غیر صنعتی مانند ایران که صنعتگرانش عملا ورشکسته هستند مهم ترین دارایی مردم مسکن و زمین است. اصلا مهم ترین معیار سنجش ثروت در ایران مسکن است. هرکس میخواهد ارزش پولش همگام با تورم حفظ شود به ناچار با توجه به سرمایه خود وارد بازار مسکن می شود و همین‌مساله موجب شده تا همیشه عده ای با نقدینگی در بازار مسکن سرگردان باشند.و این خود دلیلی برای عدم رکود در بازار مسکن ایران شده.

لینک مقاله محاسن سرمایه گذاری ملکی در ایران


معنی واقعی رکود مسکن چیست؟


جدا از اینکه دولت ها معمولا بدلیل عدم توانایی در کنترل قیمت مسکن هرگاه با چالش مواجه شده اند سعی کرده اند بازار را در رکود فرو ببرند اما رکود واقعی به وضعیت فعلی بازار مسکن کشور چین میگویند.

با توصیحات بالا اگر چه رکود کلمه ای مناسب برای شرایط فعلی بازار مسکن در ایران نیست. اما اگر بخواهیم این حرکت پاندولی بازار مسکن را به چیزی تشبیه کنیم میتوانیم نام فراز و فرود را برای ان انتخاب کنیم. این مساله فعلا گریبان بازار مسکن را در ایران‌گرفته است. بطوریکه در مقاطعی بازار با کمبود مشتری مواجه می شود در این شرایط بازار مسکن وارد دوران فرود یا نزول می شود. و بلافاصله با یکی دو خبر خریداران بسمت بازار حجوم می اورند و نام این مقطع را دوران فراز یا سعود میتوان گذاشت.

آموزش صوتی انتخاب فایل مشاور املاک

در شرایط بحرانی بازار مسکن روی چه فایلی کار کنیم؟

در این قسمت از سری آموزشهای تخصصی املاک بررسی میکنیم که در مقاطع حساس بازار که تعداد مشتریان کم می شود ، مشاورین املاک روی چه فایل هایی باید فعالیت کنند تا نتیجه بهتری بگیرند؟
با ملک آموز همراه باشید و از طریق لیک زیر این قسمت اموزش صوتی را گوش بدهید:

مجموعه ۲۳ فایل صوتی آموزش مشاوراملاک را میتوانید با قیمت استثنائی ۵۰۰ هزار تومان از طریق لینک زیر خریداری کرده و بلافاصله بعد از پرداخت مجموعه ۲۳ فایل آموزشی را در یک فایل زیپ دانلود نمایید.👇

لینک خرید مجموعه صوتی

پست های مرتبط

مطالعه این پست ها رو از دست ندین!
جملات کلیدی مشاور املاک نابغه

جملات کلیدی مشاور املاک نابغه

جملات کلیدی مشاور املاک،املاک شغلیست کلامی،پر از جملات ساده و پیچیده که بکار بردن صحیح جملات کلیدی املاک در جای…

بیشتر بخوانید
دلایل نتیجه نگرفتن مشاور املاک

دلایل نتیجه نگرفتن مشاور املاک

همه چیز در باره دلایل نتیجه نگرفتن مشاور املاک و عدم موفقیت مشاور املاک.دلایل عدم نتیجه گیری مشاورین املاک قرارداد ننوشتن در املاک

بیشتر بخوانید
فوت و فن مشاور املاک

ترفند تولید مشتری املاک

تولید مشتری روشی ابتکاری در دلالی نوین است،تولید مشتری روشی است که با اجرای آن مشاورین املاک از جذب مشتری…

بیشتر بخوانید

نظرات

سوالات و نظراتتون رو با ما به اشتراک بذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کد امنیتی *محدودیت زمانی مجاز به پایان رسید. لطفا کد امنیتی را دوباره تکمیل کنید.